Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Umowa na budowę sali gimnastycznej w Bytoni – podpisana!

UMOWA PODPISANA! BUDUJEMY SALĘ W BYTONI!

Obie edycje „Polskiego Ładu” były dla Gminy Zblewo bardzo udane. Ostatnio pisaliśmy o tym, iż w II naborze tego programu Gmina Zblewo otrzymała promesę na prawie 12 mln zł.

Dziś jednak wracamy do I edycji „Polskiego Ładu”. Przypomnijmy, iż z tego rozdania - w 2021 roku –  Gmina Zblewo dostała kwotę 7,8 mln zł na realizację projektu pn. "Budowa kompleksu sportowego z salą gimnastyczną, boiskiem i placem zabaw w miejscowości Bytonia".

Z pewnością wielu z Państwa interesuje, na jakim etapie realizacji jest dzisiaj ten projekt? Oto najnowsze i bardzo dobre wieści, bo …dzieje się!

Zaledwie kilka dni temu – 9 czerwca – na sesji Rady Gminy Zblewo zostały zabezpieczone środki na realizację tego zadania. Było to konieczne, by Gmina Zblewo mogła podpisać umowy z wykonawcami, wyłonionymi w drodze przetargów. Jak już wcześniej informowaliśmy, inwestycja ta została podzielona na 3 części i będzie realizowana przez 3 firmy. A są nimi:

  • Część 1 – Budowa sali gimnastycznej w miejscowości Bytonia; wykonawca: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ZOJAX s.c. Jan i Zofia Wildman ze Zblewa;
  • Część 2 – Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z bieżnią do skoku w dal w miejscowości Bytonia, wykonawca: firma ELSIK SP. Z O.O. z Żukowa;
  • Część 3 - Budowa placu zabaw w miejscowości Bytonia, wykonawca: firma NOVUM Sp.z o.o. S.K. ze Szczytna.

A w miniony piątek 10 czerwca – dzień po wspomnianej sesji Rady Gminy - wójt Gminy Zblewo Artur Herold i Jan Wildman właściciel firmy Zojax podpisali umowę na budowę sali. „Nie ma na co czekać! Działamy!” – nie krył podczas spotkania entuzjazmu wójt. Tego samego dnia wójt podpisał także umowę na budowę boiska wielofunkcyjnego przy sali sportowej w Bytoni oraz umowę na nadzór inwestorski nad całym zadaniem. Funkcję tę będzie pełnił Andrzej Domeracki - Obsługa Inwestycji Budowlanych.

Przekazanie placu budowy i rozpoczęcie inwestycji nastąpi w lipcu, a jej zakończenie – w III kwartale 2023 roku.

  • umowa

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne