Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

"Różaniec to potężna broń. Używaj jej pewnie, a zaskoczą cię skutki" –
święty Josemaria Escriva

Perłowy Jubileusz powstania Róży pw. św. Józefa

W tym roku Róża Różańcowa pw. św. Józefa obchodzi 30 rocznicę powstania. Na celebrację wybrałem dzień 1 maja – święto Józefa „robotnika” i w związku z powyższym postanowiłem zaaranżować spotkanie mojej grupy modlitewnej. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Prałat Zenon Górecki, proboszcz zblewski. Fakt istnienia naszej grupy modlitewnej zawdzięczamy byłemu zelatorowi, śp. panu Stanisławowi Barze, który w 1992 roku zgromadził 15 panów, a 2002 r., gdy ówczesny papież Jan Paweł II ogłosił Tajemnice Światła, dodatkowych 5 do wspólnego odmawiania różańca św. Po śmierci pana Stanisława funkcję tę ks. proboszcz przekazał mnie. Róża nasza jest drugą, po Róży pw. Michała Archanioła, z najdłuższym stażem modlitewnym. W naszej grupie modliło się wielu śp. panów. Teraz zapewne, zasilają swymi modlitwami „róże”, ale w domu naszego Ojca. Mimo to, mamy w swoim gronie jeszcze panów, którzy modlą się w naszej Róży od samego początku, a są dzisiaj sędziwi. Z tego zacnego grona mogę wymienić, między innymi, pana Wiktora Karankowskiego (93 l.), pana Józefa Słomińskiego (90 l.). Bardzo im dziękuję za wytrwałość i modlitwę. Na spotkaniu serdecznie powitałem nowych panów, którzy od niedawna są w Róży i życzyłem im, przy okazji, również wytrwałości w modlitwie i byciu członkiem Róży pw. św. Józefa.

Z okazji tej rocznicy ufundowaliśmy dla kościoła welony na dwie monstrancje, maryjny komplet bielizny kielichowej wraz z sukienką na puszkę oraz dwie złote sukienki na puszki z komunikantami, a także, jako wotum wdzięczności za 30 lat wspólnej modlitwy, piękną srebrną lilię ( ręczna robota naszego miejscowego złotnika, pana Arkadiusza Sijki). Dodam, że lilia ta zawiśnie w gablocie wotywnej przy obrazie Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Jako grupa modlitewna bierzemy udział w różnych inicjatywach kościelnych wspierając je finansowo, np. przy budowie ołtarza polowego na „Boże Ciało”, wspólnie z Różą MB Niepokalanej przystrajamy kwiatami figurkę Matki Bożej Fatimskiej (raz na pięć miesięcy), przy zakupie różnego rodzaju akcesoriów do kościoła, co jakiś czas jesteśmy organizatorami spotkań adwentowo – opłatkowych i wiele, wiele innych. Dziękuję wszystkim tym, którzy wsparli finansowo, i nie tylko, tę uroczystość, dary i nasze spotkanie. Bardzo serdecznie dziękuję ks. proboszczowi za obecność i  dobrą radę przy realizacji wszelakich naszych inicjatyw. Jeszcze raz wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

(Zelator Wojciech Birna)

  • róża

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne