Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Na tę wiadomość mieszkańcy Gminy Zblewo czekali 15 lat. I doczekali się! Wkrótce rozpocznie się budowa chodnika przy ul. Kościerskiej.

BUDOWA CHODNIKA PRZY UL.KOŚCIERSKIEJ

Wójt Gminy Zblewo Artur Herold ma przyjemność poinformować o modernizacji ulicy Kościerskiej w Zblewie.  Prace mają być wykonane w 2022 roku i będą finansowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w porozumieniu i w partnerstwie z Wójtem Gminy Zblewo.

W ramach tej inwestycji nastąpi przebudowa chodnika o długości 950 mb po lewej stronie ul. Kościerskiej patrząc od strony Zblewa w kierunku Kościerzyny. Przebudowywany odcinek będzie się rozpoczynał od skrzyżowania z ul. Akacjową, a kończył będzie się przy torowisku (skrzyżowanie z ul. Dworzec).

Ponadto zaprojektowano remont istniejącej nawierzchni jezdni do zjazdu do centrum Zblewa poprzez wykonanie frezowania nawierzchni  oraz ułożenie dwóch warstw nowej mieszanki asfaltowej oraz wykonanie poboczy z kruszywa.

„Inwestycja ta była naprawdę długo przez naszą społeczność wyczekiwana. Dlatego bardzo się cieszę, że się udało i będzie zrealizowana. W bezpośredni sposób zwiększy to bezpieczeństwo i jakość życia naszych mieszkańców. I właśnie dlatego z tak wielką determinacją o nią walczyliśmy. Przypomnę tylko, że z inicjatywy samorządu w sierpniu 2020 roku zebraliśmy podpisy wielu tysięcy mieszkańców na liście społecznego poparcia wniosku Wójta Gminy Zblewo skierowanego do Marszałka Województwa Pomorskiego w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie Województwa Pomorskiego 2021 na pilną modernizację drogi wojewódzkiej 214 w Zblewie - na odcinku od DK22 do przejazdu kolejowego. Droga ta należy bowiem do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Wówczas w akcję tę włączyła się cała społeczność – wszyscy połączyliśmy siły: samorząd i nasi radni, Rady Sołeckie, Rady Parafialne, organizacje pozarządowe, Koła Gospodyń Wiejskich, przedsiębiorcy, strażacy… Odbyliśmy też wiele spotkań i narad w tej sprawie, zrobiliśmy naprawdę wszystko, co można było, by taki był finał tej sprawy…” – mówi Artur Herold.

Tu w Zblewie wszyscy wiedzą, z czym na co dzień trzeba zmagać się na ul. Kościerskiej Mówiąc wprost: ciągłe korki, ogromny ruch – zwłaszcza w okresie wakacji – gdy tysiące turystów jadą na Kaszuby i nad morze, wypadki, kolizje itd. Wójt Artur Herold nie kryje, iż w dobie XXI wieku, brak ciągów pieszych w terenach zabudowanych, przy tak ważnej arterii komunikacyjnej, łączącej Ustkę z Warlubiem (czyli z A1) był wielkim grzechem zaniechania! „O budowę chodnika na tym odcinku Gmina Zblewo wnioskowała od 15 lat! Tak – piętnaście lat! Dlatego dzisiaj jestem naprawdę szczęśliwy, móc przekazać naszym mieszkańcom tak dobre wieści…” – podkreśla wójt.

  • chodnik
  • chodnik

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne