Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

358 770 zł - to kwota, którą Gmina Zblewo zdobyła właśnie z Programu „Cyfrowa Gmina”! Symboliczne czeki wręczono samorządom w piątek 19 listopada na Politechnice Gdańskiej.

ZBLEWO - CYFROWA GMINA

Cieszymy się bardzo, bo to oznacza poprawę jakości świadczenia naszych usług na rzecz Mieszkańców. Na co przeznaczymy te pieniądze? Dobrze to wiemy:

- utworzymy portal „cyfrowy urząd” umożliwiający zdalną komunikację pomiędzy Urzędem Gminy a Mieszkańcami;

- zmodernizujemy i rozbudujemy Elektroniczny System Zarządzania Dokumentacją;

- dokonamy modernizacji i rozbudowy wewnętrznej sieci LAN oraz zakupu nowego serwera, stacji roboczych, laptopów i innych niezbędnych sprzętów elektronicznych, które trafią nie tylko do Urzędu Gminy, ale i naszych jednostek;

- rozbudujemy system zabezpieczeń naszych systemów, aby zapewnić cyberbezpieczeństwo systemów informatycznych -  w tym m.in. wyposażymy nasz UG w najnowocześniejsze firewall’e. Wszystko po to, by zabezpieczyć naszą sieć przed atakami hakerskimi, których niestety jest coraz więcej.

„Cyfrowa Gmina” to program skierowany do wszystkich gmin w Polsce. Finansowany jest z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. Pierwszy nabór rozpoczął się 18 października br. Wysokość wsparcia zależna jest od wielkości (liczby mieszkańców) i zamożności gminy (wskaźnika podatkowego G). Dzięki temu wyrównywane są szanse dla mniej zamożnych samorządów.

  • cyfrowa
    foto: Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne