Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Zgodnie z planem zakończyła się budowa ul.Gajowej (bocznej) w Pinczynie.  Mieszkańcy mogą już korzystać z nowej, wygodnej i bezpiecznej ulicy.

PINCZYN: NOWA GAJOWA (BOCZNA)

Prace nad przebudową i rozbudową układu drogowego ul. Gajowej (bocznej) w Pinczynie trwały kilka miesięcy. Inwestycje zrealizowano dzięki dofinansowaniu (1 437 492 zł) otrzymanemu przez Gminę Zblewo z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ulica Gajowa została przebudowana na ciąg pieszo jezdny o szerokości 5,5 m z wyodrębnionym w jezdni ciągiem pieszym z kostki o szerokości 1 m.  Nowa jezdnia wykonana jest z betonu asfaltowego. Powstała tu także sieć kanalizacji deszczowej.

Jak podkreśla wójt Artur Herold, to bardzo wyczekiwana i ważna inwestycja nie tylko ze względu na potrzeby mieszkańców, ale także – lokalnych przedsiębiorców. Dzięki rozbudowie systemu drogowego został bowiem zapewniony alternatywny, tak bardzo potrzebny dojazd do firmy DEKPOL i terenów inwestycyjnych.

Warto podkreślić, iż ulica Gajowa (boczna) została przebudowana aż do skrzyżowania z ul. Nowodworską, którą Gmina właśnie projektuje. Finalny projekt ul. Nowodworskiej wraz z odpowiednim pozwoleniem na budowę będzie gotowy w I kwartale 2022 r. Ulica Nowodworska zostanie dowiązana do nowo projektowanego przez PKP wiaduktu kolejowego oraz ronda w okolicach ul. Pałubińskiej i Nowodworskiej.

  • gajowa boczna

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne