Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Zblewski samorząd otrzymał właśnie prawie 7,8 mln zł w ramach I edycji Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

 7,8 MLN ZŁ NA BUDOWĘ KOMPLEKSU SPORTOWEGO W BYTONI

Dotacja ta została przyznana Gminie Zblewo na projekt pn. "Budowa kompleksu sportowego z salą gimnastyczną, boiskiem i placem zabaw w miejscowości Bytonia". To historyczna chwila, bo na realizację tej inwestycji mieszkańcy czekali wiele lat. Tym większa radość!

Wójt Artur Herold jest pełen zapału.  „Rzetelnie i z wielką determinacją pracowaliśmy, by w końcu udało się przygotować tę inwestycję i z sukcesem doprowadzić do jej realizacji. Wielkie zaangażowanie wykazała społeczność szkolna i Rada Rodziców, której przedstawiciele – na nasze zaproszenie - uczestniczyli w kolejnych etapach prac. Bardzo to doceniam i dziękuję za tę wspólną pracę. Dość czekania, czas spełniać marzenia, plany i obietnice, bo przecież obiecałem jako wójt mieszkańcom, że tę salę zbuduję. Dla dzieci, dla sportowców, dla całych rodzin… Jestem szczęśliwy, że to się uda!”.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, samorząd Gminy Zblewo od początku roku prowadzi bardzo intensywne przygotowania do tej inwestycji. Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia związane z dokumentacją techniczną, a już niedługo  - jeszcze  w tym roku – planowany jest przetarg.

Znamy już szczegóły inwestycji. Sala gimnastyczna powstanie przy miejscowej szkole, z którą będzie połączona funkcjonalnym łącznikiem. Główną arenę sali będzie stanowiło pełnowymiarowe boisko do koszykówki. Poza tym w sali znajdzie się m.in. boisko do siatkówki, do tenisa ziemnego oraz do piłki ręcznej. Na trybunach będzie miejsce dla ok.200 osób. Zostanie zapewniona doskonała akustyka sali, która będzie także wyposażona w profesjonalne nagłośnienie. Dzięki temu obiekt będzie mógł być także miejscem wydarzeń kulturalnych – koncertów, przedstawień itp. Będzie też monitoring oraz pełne zaplecze w tym m.in. szatnie, magazynek sportowy, toalety, pomieszczenia gospodarcze. W budynku sali powstanie również siłownia. Obiekt ma być nie tylko piękny, funkcjonalny i nowoczesny, ale będzie też spełniał wszystkie wymogi związane z energooszczędnością oraz dostępnością dla osób niepełnosprawnych. Również teren wokół sali gimnastycznej zostanie kompleksowo zagospodarowany, powstanie tu m.in. boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, skocznia do skoku w dal, nowy plac zabaw oraz piękna aranżacja zieleni.

  • polski ład

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne