Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Na rozpoczęcie nowego roku szkolnego mamy wspaniałą niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców Pinczyna. Przy nowym przedszkolu „Zielona Łąka” powstał bowiem nowoczesny, ogromny plac zabaw.

DLA NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW!

Kiedy otwierano uroczyście przedszkole w Pinczynie wójt Artur Herold obiecał, że plac zabaw przy przedszkolu powstanie i będzie wyjątkowy. I słowa dotrzymał. Prace nad jego budową i aranżacją zakończono na początku września. Obiekt jest imponujący! Kolorowy, nowoczesny, atrakcyjny a przede wszystkim – bezpieczny plac zabaw został wykonany na powierzchni blisko 500m2. Zamontowano tu nawiązujące do motywu przewodniego „Zielonej Łąki” zestawy zabawowe dla dzieci młodszych oraz starszaków. Są także huśtawki, bujaki, ławki, stolik do gry oraz piaskownice. Jest również dużo zieleni. Obiekt jest oświetlony i ogrodzony. Dzieci, rodzice i nauczyciele nie kryją zachwytu. Takiego placu zabaw w okolicy jeszcze nie było! Dodajmy, iż obiekt ten wybudowano ze środków własnych Gminy Zblewo oraz przy wsparciu firmy Dekpol S.A. Mariusza Tuchlina.

We wtorek – 12 października – podczas uroczystego pasowania na przedszkolaka, wszyscy cieszyli się z ukończonej i pięknej inwestycji, która – jak podkreślano - każdego dnia daje przedszkolakom tak wiele radości. Dyrektor Iwona Loroch wraz dziećmi podziękowała wójtowi za spełnione marzenie, a Artur Herold zaznaczył, że to nie koniec inwestycji związanych z pinczyńskim przedszkolem. Wójt już myśli m.in. o drodze dojazdowej oraz modernizacji „starej” części przedszkola.

Przypomnijmy, iż to tylko część działań zblewskiego samorządu z zakresu wzmacniania infrastruktury przedszkolnej. W Zblewie trwa bowiem budowa nowego przedszkola „Leśna Przygoda” wraz z miejscami parkingowymi i  infrastrukturą towarzyszącą. Obecnie prowadzone są prace polegające na układaniu elementów stropu i murowane są ścianki działowe. Na zewnątrz powstaje zaś instalacja kanalizacji deszczowej.

A już wkrótce kolejna modernizacja, doposażenie i wzmocnienie oferty edukacyjnej czeka – w odpowiednim zakresie - nasze oddziały przedszkolne i przedszkola w gminie Zblewo. Wszystko to za sprawą zdobytego przez Gminę Zblewo dofinansowania z programu „Dla małych Pomorzan”, z którego Gmina pozyskała na ten cel aż 1,66 mln zł.

Jednym słowem – w Gminie Zblewo trwają inwestycje nie tylko dla dużych, ale i dla najmłodszych mieszkańców gminy.

  • plac zabaw
  • plac zabaw
  • plac zabaw
  • plac zabaw
  • plac zabaw
  • plac zabaw
  • plac zabaw
  • plac zabaw

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne