Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

BIBLIOTEKA W ZBLEWIE ZAPRASZA NA X JUBILEUSZOWĄ EDYCJĘ AKCJI NARODOWE CZYTANIE

To już X – jubileuszowa - edycja akcji Narodowe Czytanie, popularyzującej kanon polskiej literatury, zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W kolejnych latach zostały przeczytane dzieła Aleksandra Fredry, Trylogia Henryka Sienkiewicza, Lalka Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnia Stefana Żeromskiego, Nowele autorstwa Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego, Balladyna Juliusza Słowackiego.

W tym roku spotykamy się, aby wspólnie przeczytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej- utwór wyjątkowy, nazwany tragifarsą kołtuńską, odsłaniający hipokryzję, zakłamanie, podwójne standardy moralne i ciasnotę horyzontów umysłowych kryjących się pod maską poprawności i cnotliwości. Pojęcie ,,dulszczyzna" weszło na trwałe do języka potocznego.

Zapraszamy już w najbliższą sobotę (4 września) – czyli jutro - do wysłuchania aktu II scena XII-XV tegorocznej lektury w wykonaniu bibliotekarek z bibliotek w Zblewie oraz z filii. Gdzie będzie można wysłuchać czytania? Oczywiście na facebooku – wejdźcie na fanpage naszej biblioteki (https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Zblewie).

A już od poniedziałku zapraszamy do biblioteki w Zblewie po pamiątkową pieczątkę Narodowego Czytania. Nie zapomnijcie zabrać swojego egzemplarza książki!

(Gminna Biblioteka Publiczna w Zblewie)

 

  • narodowe czytanie
  • narodowe czytanie

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne