Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

JUBILEUSZ 60-LECIA PRACY TWÓRCZEJ EDMUNDA ZIELIŃSKIEGO

Pan Edmund Zieliński, Honorowy Obywatel Gminy Zblewo, wspaniały artysta i społecznik, niestrudzony propagator sztuki ludowej Kociewia i całego Pomorza – obchodzi właśnie 60-lecie pracy twórczej.  Z tej okazji dziękujemy Panu Edmundowi za Jego pasję i wielkie serce, a także za wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz Gminy Zblewo, Kociewia i całego Pomorza. A podziękowania dla Pana Edmunda w imieniu naszej społeczności złożyli wspólnie Wójt Gminy Zblewo Artur Herold i Przewodniczący Rady Gminy Zblewo Leszek Burczyk. List gratulacyjny został wręczony panu Edmundowi podczas uroczystości w Wirtach. A my wszyscy przyłączamy się całym sercem do tych słów…

***

Szanowny Panie Edmundzie,

z okazji 60-lecia Pańskiej pracy twórczej proszę przyjąć nasze wyrazy głębokiej wdzięczności i ogromnego szacunku za Pańskie dokonania. Pańska twórczość jest szczególnie cenna dla nas – zblewiaków i kociewiaków, bo jest w niej nasza Mała Ojczyzna. A wraz z nią – my sami, jak i nasi przodkowie i wszystko to, co tworzyli i pozostawili nam jako najważniejsze dziedzictwo. 

Jest w Pańskich dziełach – czy to w rzeźbach, obrazach czy w książkach lub wierszach – tak wiele prawdy o nas samych. Jest wszystko to, co nas buduje, co nas tworzy, co jest nam bliskie... Pańska sztuka i twórczość trafia głęboko w nasze serca, czujemy ją i chłoniemy, odnajdując w niej nas samych. Równie cenne są wszystkie Pańskie działania, podejmowane na rzecz zachowania historii i tożsamości naszej ziemi zblewskiej. A było tych działań przez minione lata tak wiele. Za wszystkie – w imieniu całej naszej społeczności – jesteśmy wdzięczni i dziękujemy.

Panie Edmundzie, jest Pan od wielu lat jakże ważną częścią naszej społeczności, zapisując swoją twórczością tak piękne karty naszej historii zarówno dla nas, jak i dla kolejnych pokoleń. Dziękujemy za tę miłość i szacunek, za wrażliwość i dobro, którą emanuje Pańska twórczość. Jesteśmy zaszczyceni, że zechciał Pan dzielić się z nami tym wielkim Dobrem… Bo świat tworzony przez Pana dłutem, pędzlem czy Pańskim piórem nie jest tylko zwykłą sztuką. Jest czymś więcej… Jest Darem. Jest Prawdą.

Dziękujemy za to…

Artur Herold, Wójt Gminy Zblewo
Leszek Burczyk, Przewodniczący Rady Gminy Zblewo

 

 

  • edmund zieliński
  • edmund zieliński
  • edmund zieliński

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne