Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

ZAPRASZAMY NA SŁODKI KIERMASZ DLA AGATKI

Włączamy się w kolejną akcję charytatywną i gorąco zapraszamy wszystkich na nasz „Kiermasz dla Agatki”. Na naszym stoisku znajdziecie przepyszne, swojskie ciasta upieczone specjalnie na kiermasz przez Gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Zblewo, a także przez naszych wspaniałych Seniorów z gminnych kół PZERiI. Będą też balony z helem, a oprawę muzyczną i dobrą zabawę zapewni nasz niezawodny DJ MAX,

Kiedy i gdzie nas znajdziecie? Już w najbliższy czwartek - 5 sierpnia – na targowisku gminnym. Nasze stoisko zlokalizowane będzie przed pasażem handlowym. Czekamy na Was! Pomóżmy Agatce!

A oto apel o pomoc i historia dziewczynki, opowiedziana przez Jej Babcię – panią Danutę z Pinczyna…

„Zwracamy się  z prośbą  o wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków finansowych na leczenie i rehabilitację Agaty Turzyńskiej, która jest  wnuczką mieszkanki naszej gminy.   Agata ma 12 lat jest uczennicą  Szkoły Podstawowej nr 4 im. Juliusza Słowackiego w Starogardzie Gd.  i do stycznia tego roku była beztroską cieszącą się życiem  siódmoklasistką, grającą na akordeonie, tańczącą w kociewskiej kapeli, a także osobą  wspierającą akcje charytatywne. 

Wszystko zmienił jeden poranek, kiedy Agata obudziła się, niemalże nie widząc. Okazało się, że w jej głowie rozwinął się potężny guz, którego skutkiem było nadciśnienie śródczaszkowe przez które zostały uszkodzone nerwy wzrokowe.  Agata w lutym 2021 r. w Szpitalu Klinicznym w Szczecinie  przeszła pierwszą operację ratującą jej życie. Dziewczynka została zabezpieczona zastawką  komorowo-otrzewnową, dzięki czemu lekarze mogli  przystąpić do drugiego etapu leczenia.   

22 czerwca 2021 r.  szczecińscy lekarze podjęli się operacji usunięcia guza. Guz udało się usunąć w całości. Po operacji wystąpiły jednak komplikację w postaci obrzęku mózgu, którego efektem były ataki padaczki oraz utrata czucia w lewej ręce.

Nadciśnienia śródczaszkowe, które utworzyło się w skutek guza  spowodowało uszkodzenie nerwów wzrokowych i ubytek widzenia w stopniu znacznym, w związku z tym będą potrzebne środki na leczenie wzroku. Niestety nie jesteśmy w stanie stwierdzić na ten moment jaka kwota jest potrzebna, ponieważ lekarze dopiero określają  się w sprawie leczenia wzroku po usunięciu guza. Na chwilę obecną  lekarze próbują zapanować nad skutkami  ubocznymi operacji. 

Na tą chwilę Agata przyjmuje leki przeciwpadaczkowe i  rozpoczęła rehabilitację koordynacyjno-ruchowo. Rodzice Agaty i cała rodzina bardzo chce podjąć wszystkie możliwe działania w celu poprawy  ostrości i pola widzenia Agaty i jeśli to będzie możliwe to odzyskania widzenia.  Czekamy na diagnostykę okulistyczną, która będzie możliwa gdy tylko Agata poczuje się lepiej po operacji.  Agata nie odzyska już pełnego widzenia, ale lekarze są w stanie poprawić jego jakość, dzięki czemu będzie jej łatwiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości."

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Danuta Prill z Pinczyna, babcia Agatki

 

  • kiermasz

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne