Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Nasza Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn wzięła udział w XIV Kaszubskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Gniewinie. Przeczytajcie orkiestrowa relację z tego wydarzenia.

BO W ORKIESTRACH JEST SIŁA!

Po długiej przerwie od wszelkich imprez masowych udało nam się wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu, podczas którego reprezentowaliśmy naszą Gminę jak i region Kociewia. Z  nieocenioną pomocą GOK Zblewo (za którą jesteśmy niezmiernie wdzięczni) nasza orkiestra już z samego rana wyruszyła autokarem w stronę Kaszub.

Około południa rozpoczął się przemarsz, w którym brało udział 5 orkiestr dętych, straż pożarna, koła gospodyń wiejskich i oczywiście mieszkańcy Gniewina oraz okolicznych miejscowości. Przemarsz ten okazał się nie lada wyzwaniem z racji wysokich temperatur i swojej długość, gdyż trasa miała aż 3 kilometry!

Pomimo tych przeciwności nasza orkiestra jak zawsze- marszowym krokiem i z uśmiechem na twarzach pod buławą marszową tym razem niestety nie Pana Wacława Ossowskiego lecz równie wspaniałego Waldemara Sikory- jednego z członków orkiestry dotarła pod scenę, gdzie wspólnie z resztą muzyków odegrany został przez nas Hymn Polski oraz Hymn Kaszubski. Pan Wacław Ossowski z racji wieku nie mógł tym razem towarzyszyć nam podczas tego wyjazdu, ale dzielnie zastąpił go Waldemar, który prowadził nas przez całą trasę przemarszu.

Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości zaczął się czas koncertów. Tę część otworzyła orkiestra z Gniewina po czym przyszedł czas i na nas. W swoim bloku koncertowym zagraliśmy m.in. utwory takie jak „La vita e bella” czy też „Słodycze” z repertuaru Golec Orkiestra. W podziękowaniu za udział otrzymaliśmy mały upominek oraz statuetkę, na której udało nam się rozpoznać jednego z członków naszej orkiestry!

Po udanym koncercie i wspólnym posiłku, szczęśliwi ruszyliśmy w drogę powrotną, która tradycyjnie nie obyła się bez śpiewów i ciekawych anegdotek.

(Gminna Orkiestra Dęta przy OSP Pinczyn)
foto: CKSTiB w Gniewinie

  • orkiestra
  • orkiestra
  • orkiestra
  • orkiestra
  • orkiestra
  • orkiestra
  • orkiestra

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne