Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Koncerty organowe w zblewskim kościele to już nasza tradycja. To zawsze piękne, muzyczne wydarzenia, a sprzyja im świetna akustyka naszego kościoła i zainteresowanie Mieszkańców. Tak było i tym razem.

KONCERT NA DWÓCH MISTRZÓW, 3 TRĄBKI 1300 PISZCZAŁEK!

W niedzielę 25 lipca w zblewskim kościele odbyła się prawdziwa uczta muzyczna w wykonaniu dwóch artystów: organisty - Patryka Podwojskiego oraz trębacza Jakuba Szynal. Koncert był wyjątkowy z kilku powodów. Po raz pierwszy słuchacze mieli okazję poprzez transmisję obrazu w prezbiterium obserwować skomplikowaną grę na organach oraz obserwować grę na kilku rodzajach trąbki (trąbka b, trąbka piccolo oraz flugelhorn). Patryk Podwojski przedstawił zgromadzonej publiczności również najważniejsze informacje o sposobie gry na organach piszczałkowych, możliwościach kreowania ogromnej ilości barw muzycznych. Słuchacze dowiedzieli się, że zblewskie organy posiadają około 1300 piszczałek różnej wielkości (od kilkunastu milimetrów do największej - ponad 5 metrów). Ciekawostką dla wielu osób była możliwość obserwowania jednoczesnej gry rękoma i nogami na organach. Na program koncertu złożyły się przepiękne arcydzieła muzyki klasycznej, jak i improwizację organowe na tematy znanych pieśni kościelnych. 

Koncert zorganizowała Fundacja Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego. Patryk Podwojski podziękował Wójtowi Gminy Zblewo panu Arturowi Herold za coroczne wsparcie na rzecz promocji muzyki klasycznej w Gminie. Wyrazy wdzięczności złożył również na ręce księdza proboszcza Zenona Góreckiego za gościnność w zblewskim kościele. 

  • konkurs

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne