Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Coraz częściej docierają do nas sygnały o dzikich wysypiskach lub zaśmiecaniu naszych ulic, skwerów i innych miejsc publicznych. Apelujemy, abyście reagowali drodzy Państwo i zgłaszali takie sytuacje. Jak to zrobić?

ZAUWAŻYŁEŚ DZIKIE WYSYPISKO ŚMIECI? REAGUJ!

Drodzy mieszkańcy, wszyscy powinniśmy dbać o naszą wspólną przestrzeń – to oczywiste. Dotyczy to zarówno nas – mieszkańców, jak i osoby odwiedzające nasze piękne tereny.

Niestety, w ciągu roku zdarzają się nieprzyjemne sytuacje związane z porzucaniem śmieci. W ostatnim czasie problem ten nasilił się.  Napływają do nas sygnały o bałaganie i porzuconych śmieciach m.in. w okolicach placów zabaw czy siłowni zewnętrznych, jak również w okolicach Placu 700-lecia w Zblewie i na sąsiednich terenach (dojście na osiedle). Niestety mamy również coraz częstsze przypadki dzikich składowisk odpadów. Przypominamy, że posiadacz odpadów ma obowiązek ich niezwłocznego usunięcia z miejsca, gdzie nie powinny być składowane i wywiezienia ich np. na PSZOK.

W przypadku braku możliwości zidentyfikowania właściciela odpadów, obowiązek ciąży po stronie właściciela nieruchomości. Prosimy o czujność oraz reagowanie w tego typu przypadkach. Takie sytuacje można zgłaszać na Posterunek Policji, jak również do Urzędu Gminy (kontakt: 58 588 43 81 wew.46).

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska informuje, że został stworzony specjalny interaktywny formularz umożliwiający wygodne i szybkie zgłaszanie nielegalnych składowisk odpadów. Bezpośredni link do interaktywnego formularza znajduje się w serwisie internetowym Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

LINK DO FORMULARZA - TUTAJ (przekierowanie)

Warto też zwrócić uwagę na problem zachowania czystości po naszych psach. Sprzątajmy po naszych pupilach! Nie pozostawiajmy psich odchodów na ulicach i skwerach. To nie tylko nasz obowiązek, wynikający z regulaminu utrzymania czystości, ale zróbmy to z szacunku dla naszych sąsiadów i innych mieszkańców.

Apelujemy: Gmina Zblewo to nasza wspólna przestrzeń, to nasz dom. Szanujmy go!

(M.Milewska, UG Zblewo)

  • śmieci
  • śmieci
  • śmieci
  • śmieci

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne