Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Dzisiaj – 24 czerwca - w Urzędzie Gminy w Zblewie miała miejsce mała, ale jakże wyjątkowa uroczystość. Z wielką radością pragniemy Państwu przekazać, iż decyzją premiera Mateusza Morawieckiego otrzymaliśmy milion złotych na budowę przedszkola w Zblewie.

PANIE PREMIERZE - DZIĘKUJEMY! MILION ZŁOTYCH DLA GMINY ZBLEWO!

Zarządzenie Mateusza Morawieckiego w sprawie zwiększenia środków dla województwa pomorskiego z przeznaczeniem dla Gminy Zblewo wręczył dziś naszemu wójtowi Piotr Karczewski - doradca Prezydenta RP.

„Przekazuję te dobre wieści z wielką radością i satysfakcją. Serdecznie gratuluję panu wójtowi, bo to jego ogromny sukces, za którym stoi wielka determinacja o to, by zrealizować budowę przedszkola w Zblewie. Przyznaję, że zostałem przez niego bardzo pozytywnie zainspirowany do działań wspierających te starania i dzisiaj mogę cieszyć się razem z mieszkańcami Gminy Zblewo z tej bardzo dobrej wiadomości. Dziękuję wszystkim osobom, które się zaangażowały w pozyskanie tych środków dla Gminy Zblewo. W sposób szczególny pragnę wyrazić wdzięczność ministrowi Piotrowi Müllerowi, który osobiście wsparł nasze starania” – mówi Piotr Karczewski i nie kryje, iż decyzja Prezesa Rady Ministrów to właśnie pokłosie majowej wizyty rzecznika rządu w Zblewie.

Minister był wówczas pod wrażeniem dbałości naszego samorządu o zapewnienie mieszkańcom najwyższej jakości opieki przedszkolnej. Zachwyciło go zarówno już działające przedszkole „Zielona Łąka” w Pinczynie, jak i plany oraz wizualizacje przedszkola w Zblewie. A zaowocowało to przekazaniem przez premiera kolejnego miliona na budowę tego przedszkola. „Bardzo się cieszę z tego dostrzeżenia działań zblewskiego samorządu, bo wpisuje się w to w politykę zrównoważonego rozwoju województwa pomorskiego i całej Polski, a nie tylko dużych metropolii. A taka właśnie polityka jest mi osobiście bardzo bliska” – podkreśla Piotr Karczewski.

Przypomnijmy, iż w ciągu ostatniego roku to już drugi raz, kiedy premier przekazał naszej gminie wsparcie z rezerwy ogólnej budżetu państwa, którą dysponuje Rada Ministrów. W lipcu 2020 roku decyzją Mateusza Morawieckiego otrzymaliśmy 300 tysięcy na rozpoczęcie budowy naszego przedszkola. Niedługo potem Gminie Zblewo przyznano kolejne środki – tym razem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL). A my dobrze je wykorzystaliśmy!

Wójt Artur Herold z wielką pokorą podkreśla, iż budowę przedszkola w Zblewie obiecał mieszkańcom. A to dla niego najwyższe zobowiązanie, stąd siła i motywacja, by plan taki – choć śmiały – zrealizować. Przypomnijmy, iż zaledwie 2 lata temu Gmina Zblewo zbudowała nowe przedszkole w Pinczynie. Nowoczesne, piękne i ekologiczne, do dzisiaj uważane przez wielu za wzorcowe, prawdziwie na miarę XXI wieku.

Dzisiaj wójt nie krył radości i wdzięczności:  „Jest to historyczne wydarzenie. Nigdy dotąd naszej gminie nie udało się pozyskać takiej kwoty z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Jestem szczęśliwy, że nasze plany i marzenia, a także działania i starania o nowe przedszkole w Zblewie się materializują. Że to się dzieje! We wtorek podpisałem umowę z wykonawcą budowy naszego przedszkola. Dziś – wizyta doradcy Prezydenta RP Piotra Karczewskiego i ta wspaniałą wiadomość, na którą bardzo czekaliśmy. W imieniu całej społeczności naszej Gminy z całego serca dziękuję Piotrowi Karczewskiemu, który jest naszym wielkim przyjacielem. W sposób szczególny dziękuję ministrowi Piotrowi Müllerowi, który z wielką otwartością, zrozumieniem i sercem podszedł do naszych spraw.  Pamiętam wizytę pana ministra w maju. Cieszyłem się, że mogę pokazać zarówno to, co już zrobiliśmy, jak i to, o co walczymy. Myślę, że nasza determinacja, a także troska i dbałość o dobro mieszkańców sprawiły, iż premier po raz kolejny zauważył nas i nasze potrzeby. Panie premierze – dziękujemy i działamy!” – mówi wójt.

Pieniądze zagwarantowane! A już niedługo kolejny krok – podpisanie umowy z wojewodą Dariuszem Drelichem w sprawie przekazania tych środków Gminie Zblewo.

  • Milion złotych dla Gminy Zblewo
    Doradca Prezydenta RP Piotr Karczewski wręczył dziś wójtowi Gminy Zblewo zarządzenie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o przyznaniu miliona zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa (Zblewo, 24 czerwca 2021)

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne