Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

MOBILNY PUNKT KRWIODAWSTWA JUŻ PO RAZ DRUGI W ZBLEWIE

Przed nami II akcja poboru krwi w Gminie Zblewo! Mobilny Punkt Krwiodawstwa pojawi się w Zblewie już za miesiąc – a dokładnie 17 czerwca (tj. czwartek). Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku stanie przy remizie OSP Zblewo (od strony ul. Głównej) w godz. 9.00-13.00.

Inicjatorem akcji jest nasz mieszkaniec – Krystian Piotrzkowski, który oddaje krew od 13 lat. Pan Krystian ma nadzieję, że w akcji – podobnie jak w ubiegłym roku - weźmie udział wiele osób. Przypomnijmy, iż ubiegłoroczna akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców całego regionu. Zgłosiło się wówczas 38 dawców, oddano 13.5 l krwi. Był to fantastyczny wynik!

Już można dołączyć do wydarzenia na fb ( Mobilny Punkt Krwiodawstwa Zblewo II). Co do zasady, każdy może jednorazowo oddać 450 ml krwi. Mało kto wie, że przysługuje za to dzień wolny od pracy lub zajęć szkolnych. Już wkrótce więcej szczegółów! Zapraszamy!

 

  • krwiobus
    Podczas I akcji poboru krwi w Zblewie (sierpień 2020) zgłosiło się 38 dawców, którzy oddali 13,5 l krwi. Na zdjęciu: Krystian Piotrzkowski, krwiodawca z gminy Zblewo, inicjator i organizator akcji

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne