Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

„Ten stadion będzie prawdziwą dumą nas wszystkich…” – mówi wójt Artur Herold o modernizowanym właśnie stadionie KS Sokół Zblewo. Za kilka tygodni – finał I etapu tej wielkiej inwestycji!

NASZ STADION NA OSTATNIEJ PROSTEJ!

Choć to dopiero I etap kompleksowej modernizacji - stadion już zachwyca! W środę 10 marca 2021 r. wójt wraz z komisją odbiorową dokonał częściowego odbioru robót budowlanych. Do zakończenia tego etapu inwestycji pozostały jeszcze prace porządkowe, pielęgnacyjne oraz wykończeniowe. Już niebawem zostanie dosiana trawa oraz nawóz. Dokończone zostaną linie na bieżni, zgodnie z przepisami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Powstanie też piękna aranżacja zieleni. Planowane zakończenie inwestycji to koniec kwietnia, a planowany odbiór końcowy zostanie dokonany w maju 2021 r.

Prace przy przebudowie stadionu w Zblewie trwały wiele miesięcy, a zakres prac był kompleksowy. I był to czas naprawdę dobrze wykorzystany, bo obiekt ten zmienił się nie do poznania.

„Długo czekaliśmy, by cieszyć się ze stadionu na miarę XXI wieku. Nasza Gmina słynie ze sportowej aktywności, a ten stadion będzie prawdziwym uhonorowaniem tak wielu lat naszej sportowej pasji. Będzie dumą nas wszystkich i wierzę, że jeszcze bardziej zaktywizuje naszych Mieszkańców do zdrowego, sportowego trybu życia. Jako wójt i jako sportowiec jestem szczęśliwy…” – mówi wójt.

Przypomnijmy, iż inwestycja jest dofinansowana z Ministerstwa Sportu, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Pilotażowego Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – Mały Klub 2017. Modernizacja stadionu w Zblewie otrzymała dofinansowanie z ówczesnego Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 1 581 300 zł, wliczając w to częściowo inwestycję wykonaną w 2018 r. w Borzechowie. Wartość zadania w Zblewie wyniesie ok. 2,85 mln zł.

A to nie koniec! Kolejnym etapem kompleksowej modernizacji stadionu w Zblewie będzie bowiem rozbiórka istniejącego budynku szatni i budowa nowego obiektu, na który Gmina Zblewo również otrzymała dofinansowanie w grudniu 2020 r. z Ministerstwa Sportu. Planowane rozpoczęcie robót budowalnych to druga połowa 2021 r.

  • stadion
    Przedstawiciele Inwestora i Wykonawcy - częściowy odbiór inwestycji (marzec 2021)
  • stadion

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne