Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Już można zapisywać się na konferencję dla nauczycieli "Oblicza regionalizmu we współczesnej szkole. Dobre praktyki, inspiracje, motywacja." Jest to wydarzenie zapowiedziane z okazji 6. Kongresu Kociewskiego. Konferencja obejmie cykl 6 spotkań online trwających od 15-26.03.2021 roku. Jeśli uczysz w szkole i edukacja regionalna jest bliska Twemu sercu albo chcesz dopiero rozpocząć przygodę z regionalizmem, a do tego interesują Cię kreatywne i nowoczesne metody pracy, to będzie odpowiednie miejsce dla Ciebie. Organizatorzy – zapraszają!

 ZAPISY RUSZYŁY - "OBLICZA REGIONALIZMU WE WSPÓŁCZESNEJ SZKOLE. DOBRE PRAKTYKI, INSPIRACJE, MOTYWACJA."

Zapraszamy nauczycieli na 6 spotkań w ramach Konferencji "Oblicza regionalizmu we współczesnej szkole. Dobre praktyki, inspiracje, motywacja."

Oto link, pod którym można zgłosić swój udział:

https://mailchi.mp/.../oblicza-regionalizmu-we-wspczesnej...

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają certyfikaty, a dla pierwszych 40 osób, które się zgłoszą i wezmą udział w co najmniej 5 webinariach przygotowaliśmy zestawy książek, m.in.: 2 części "Vademecum kociewskiego", R. Landowskiego "Na ziemi łagodnej. Dawno temu i jeszcze dawniej na Kociewiu - 139 gawęd i opowieści", A. Lubińskiego "Czas kowalem losu człowieka".

Zależy nam na tym, by zainteresować Państwa szeroko pojętym regionalizmem, który nie ogranicza się tylko do nauczania o gwarze czy sztuce i literaturze ludowej z Kociewia, ale obejmuje całe dziedzictwo kulturowe tego regionu, z jego historią i współczesnością, specyfiką przyrodniczo-krajobrazową czy tradycjami.
Zaprosiliśmy do grona prelegentów wybitnych znawców regionu (prof. M. Pająkowska-Kensik, prof. Anna Weronika Brzezińska), ale też ekspertów w dziedzinie innowacyjnych metod nauczania (dr Beata Kapela-Bagińska, Justyna Wołoszyk-Brzezińska), czy wreszcie pasjonatów i praktyków.

PLAN KONFERENCJI

15.03.2021 Rozpoczęcie konferencji - "Na czym polega urok regionalizmu?" dr hab., prof. UKW Maria Pająkowska-Kensik, dr hab., prof. UAM Anna Weronika Brzezińska i inni goście. Prowadzenie: Beata Graban, Michał Kargul, Lech J. Zdrojewski

17.03.2021 "Grywalizacja w edukacji regionalnej" - dr Beata Kapela-Bagińska, wykładowczyni z Uniwersytetu Gdańskiego, specjalistka w zakresie dydaktyki, psycholingwistyki oraz metodyki pracy w szkole, autorka podręczników do języka polskiego.

19.03.2021 "Dobre praktyki w edukacji regionalnej na poziomie szkoły podstawowej" - Aleksandra Miczek, polonistka i regionalistka, "Podania i legendy kociewskie w wersjach filmowych" - Lucyna Bielińska-Sytek, polonistka i kulturoznawczyni.

22.03.2021 "Edukacja regionalna w szkole średniej" - Beata Graban, polonistka i regionalistka, "Regionalizm okiem historyka" - dr Michał Kargul, historyk, znawca regionu, "Atrakcyjne edukacyjnie miejsca na Kociewiu" - Dorota Piechowska, regionalistka, aktywna entuzjastka Kociewia.

24.03.2021 "Mój świat wartości, czyli rutyny i postawy myślenia krytycznego na języku polskim i zajęciach wychowawczych" - Justyna Wołoszyk-Brzezińska, polonistka, Certyfikowana Trenerka Myślenia Krytycznego, członkini sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli pracujących kreatywnie KRET (Kreatywny Rozwój Edukacji Twórczej) w CEN.

26.03.2021 Zakończenie konferencji. "O roli grup rekonstrukcyjnych w edukacji historycznej i regionalnej" - kasztelan gniewski Jarosław Struczyński i Magdalena Cholewa z Grodziska Owidz.
Prezentacja wydawnictw kongresowych, linki i rekomendacje ciekawych edukacyjnie miejsc, linki do programów "Dycht Kociewie", izby regionalne, skanseny itp.

(mat. fb Kongresy Kociewskie)

  • konferencja
  • konferencja

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne