Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

O planach inwestycyjnych Gminy Zblewo na 2021 rok - specjalnie dla naszych Mieszkańców - opowiada wójt Artur Herold.

INWESTYCJE ZA PONAD 30 MILIONÓW!
TO JEST CZAS NA DZIAŁANIE!

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy!

Każdy nowy rok niesie ze sobą nowe możliwości, nadzieje i plany, które chcemy zrealizować.  I wierzymy, że się to uda. Jestem pełen tej wiary zarówno jako człowiek, ale też jako wójt. To będzie dla Gminy Zblewo wyjątkowy, dobry rok!

Zgodnie z zapowiedzią pragnę przedstawić Państwu plan inwestycji Gminy Zblewo na najbliższe miesiące. Zdaję sobie sprawę, że sytuacja związana z pandemią jest wyjątkowo trudna. Wszyscy jesteśmy zmęczeni, że tak długo to trawa, że tak bardzo zmieniło się nasze codzienne życie – może i zwykłe, ale dające nam wszystkim dużo radości, spokoju i zadowolenia. Chciałbym jednak prosić Państwa, abyśmy nie tracili dobrej energii i optymizmu. Bardzo zależy mi, aby w naszej Gminie - pomimo sytuacji epidemicznej - tempo realizacji naszych inwestycji, a tym samym tempo zrównoważonego rozwoju całej Gminy – nie zwalniało, a wręcz przeciwnie – przyśpieszało. To nie jest czas na przeczekanie, na bierność. W naszej Gminie zawsze jest czas na działanie, aktywność, determinację i realizację planów! Głęboko w to wierzę i nawet pandemia nie jest w stanie tej wiary we mnie zburzyć.

Dlatego w 2021 roku chcemy zrealizować wiele naprawdę potrzebnych i dobrych projektów oraz inwestycji. I to zarówno tych dużych – o wielomilionowym budżecie, jak i tych mniejszych – ale tak bardzo potrzebnych, by zachować codzienną radość i jakość życia. Wszystkie moje plany i zamierzenia na ten rok, jak i w całym moim działaniu łączy jedno: pewność, że najważniejsze jest to, by być blisko ludzi i ich spraw. Właśnie dlatego w 2021 roku – a  jestem przekonany, że także w kolejnych latach:

  • nie będziemy podnosić opłat za śmieci i podatki,
  • opłata za wodę i ścieki także pozostanie bez podwyżek, z niewielkimi regulacjami finansowymi, odgórnie nałożonymi przez Wody Polskie.

Ten rok będzie także wyjątkowy jeśli chodzi o inwestycje. Planujemy zrealizować je na poziomie ponad 30 mln złotych tj. około 35 % naszego budżetu na koniec 2021 roku. Będzie to najwyższy wymiar inwestycji w historii Gminy Zblewo! Oczywiście w planie inwestycyjnym Gminy Zblewo na 2021 rok uwzględniłem też wszystkie postulaty, wnioski, a także obietnice dane Mieszkańcom z wszystkich sołectw. Zawsze z wielką uwagą się w nie wsłuchuję i dążę do tego, by rozwiązywać prawdziwe, codzienne problemy naszych Mieszkańców. Czasami jest to naprawdę drobna rzecz, a tak potrzebna i realnie poprawiająca jakość życia naszych Mieszkańców.

Czasy są trudne, ale mimo to w naszej Gminie dobrze się dzieje, nawet w czasie pandemii, o czym świadczą dane, którymi z radością chciałbym się z Państwem podzielić. Otóż:

  • udział w podatku CIT wzrósł 600 % w stosunku do roku 2019,
  • udział w podatku PIT wzrósł z około 8 mln zł do ponad 9 mln zł,
  • udało się także pozyskać około 15 mln środków zewnętrznych na inwestycje w 2021 roku.

Szanowni Państwo, są to bardzo dobre wiadomości, które spowodują, że Gmina Zblewo  będzie się prężnie rozwijała. Powstaną nowe osiedla, infrastruktura drogowa, przedszkole, sala gimnastyczna w Bytoni i wiele innych oczekiwanych inwestycji. Wszystkie zaplanowane na ten rok inwestycje przedstawiam Państwu w formie tabeli informacyjnej. Zachęcam do zapoznania się z naszym planem inwestycyjnym, w którym – dodam – znajdują się aż 54 zadania. Starałem się uwzględnić wszystkie postulaty, wnioski i niezrealizowane dotąd obietnice.

Bardzo się cieszę, że w tym roku nastąpi tak wyjątkowy rozwój i prężna realizacja oczekiwanych inwestycji. Wynika to głównie z tego, że nasza Gmina jest naprawdę wyjątkowa, prorozwojowa, korzystnie zlokalizowana, a przede wszystkim - z wielkim potencjałem przedsiębiorców i mieszkańców zaangażowanych w dzieło rozwoju Gminy. Jako Wójt jestem wdzięczy za to zaangażowanie, za ten wyjątkowy dar obecności.

Patrząc na możliwości i perspektywy, które otwierają się dla nas w 2021 roku jestem pełen optymizmu, że uda nam się zrealizować wszystkie plany i że będą one dla Państwa źródłem ogromnej radości i satysfakcji.

Wierzę, że 2021 rok będzie dobrym rokiem. Tego Państwu z całego serca życzę!

Artur Herold
Wójt Gminy Zblewo

  • plan inwestycji 2021

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne