Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Dzisiaj tj. 26 lutego Gmina Zblewo wszczęła postępowanie, które pozwoli wyłonić wykonawcę projektu budowlanego nowej sali gimnastycznej przy szkole w Bytoni. Od kilku tygodni trwają spotkania i konsultacje w tej sprawie. To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w naszej gminie.

SALA GIMNASTYCZNA W BYTONI: TERAZ PROJEKT, ZA ROK - BUDOWA!

Nowa sala ma powstać przy bytońskiej szkole i jak podkreśla wójt Artur Herold, jest to obecnie najważniejszy, sportowy projekt nad którym Gmina Zblewo pracuje.

- „ Wszyscy jesteśmy zgodni, iż Mieszkańcy czekali na ten obiekt stanowczo za długo. Zrobię wszystko, aby w końcu społeczność Bytoni doczekała się nie tylko pięknej i nowoczesnej, ale przede wszystkim – funkcjonalnej sali gimnastycznej, która będzie spełniała ich oczekiwania. Przede wszystkim stawiam na potrzeby dzieci szkolnych. Dlatego poprosiłem o szeroki udział przedstawicieli społeczności szkolnej - w tym rodziców - zarówno w pracach koncepcyjnych, jak i późniejszych etapach realizacji tej inwestycji. Stąd też moja prośba o to, aby wszelkie spotkania w sprawie projektu sali odbywały się nie w Urzędzie Gminy, ale tu na miejscu - w Bytoni, tak aby rodzice na bieżąco byli informowani o postępach prac i mieli na to wpływ…” – mówi wójt Artur Herold.

Pierwsze spotkania konsultacyjne już się odbyły. Na początku lutego rodzice wybrali ze swego grona przedstawiciela - panią Monikę Zimorską, która będzie brała udział we wszystkich kolejnych spotkaniach i konsultacjach.

W poniedziałek (22 lutego) miała miejsca kolejna narada, której celem było omówienie konkretnych potrzeb i oczekiwań dyrekcji szkoły oraz rodziców związanych z budową sali gimnastycznej  jeszcze przed wysłaniem zapytania ofertowego do projektantów.

Dzisiaj tj. 26 lutego Gmina Zblewo oficjalnie wszczęła postępowanie wyboru wykonawcy projektu budowlanego. Założono, że projektant przedstawi koncepcję obiektu sali oraz łącznika już do końca kwietnia. Jak ma wyglądać nowy obiekt? Po licznych rozmowach i konsultacjach wójt Artur Herold jest pełen zapału i już „widzi” tę salę:

- „ Sala powstanie przy miejscowej szkole, z którą będzie połączona funkcjonalnym łącznikiem. Będzie tu m.in. boisko do koszykówki, do siatkówki, do tenisa ziemnego i do kometki, boisko do piłki ręcznej i halowej piłki nożnej oraz unihokeja, w którym – przypomnę – dzieci z bytońskiej szkoły odnoszą wspaniałe sukcesy! W ciekawy i nowoczesny sposób mają być zaaranżowane trybuny dla widzów, które będą teleskopowe czyli wysuwane w razie potrzeby, sterowane elektrycznie. Na trybunach będzie miejsce dla ok.200 osób. Kładziemy również nacisk na zapewnienie doskonałej akustyki sali, która będzie także wyposażona w profesjonalne nagłośnienie. Dzięki temu obiekt będzie mógł być także miejscem wydarzeń kulturalnych – koncertów, przedstawień itp. Będzie też monitoring oraz pełne zaplecze w tym m.in. szatnie, magazynek sportowy, toalety, pomieszczenia gospodarcze. W budynku sali powstanie również siłownia” – mówi wójt i podkreśla, iż obiekt ma być nie tylko piękny, funkcjonalny i nowoczesny, ale będzie też spełniał wszystkie wymogi związane z energooszczędnością oraz dostępnością dla osób niepełnosprawnych. Również teren wokół sali gimnastycznej zostanie kompleksowo zagospodarowany, powstanie tu m.in. skocznia do skoku, plac zabaw oraz zieleń.

„ Działamy i jesteśmy pełni zapału! Wierzę, że już w przyszłym roku dzieci z Bytoni będą mogły ćwiczyć w nowej sali i że obiekt ten będzie tętnił życiem, pozytywną energią i że będzie się tu dużo działo! Intensywnie pracujemy nad tym, aby projekt jak najszybciej ruszył. Przepraszam Mieszkańców, że tak długo czekali i proszę o jak najszersze wsparcie w realizacji tej inwestycji. Bardzo potrzeba mi tego współdziałania i dobrej energii ze strony Mieszkańców. Odkąd zostałem wójtem staram się realizować wszystkie potrzeby w kolejnych sołectwach, które wcześniej z różnych powodów czekały i były odkładane. Mieszkańcy Bytoni tak bardzo zasługują na godne warunki do uprawiania sportu i jako wójt, jako sportowiec, ale także jako rodzic – jestem zdeterminowany, aby im to zapewnić. Zyskają na tym nie tylko nasze dzieci, ale i cała społeczność. To duża, ważna i tak bardzo potrzebna inwestycja, która głęboko leży mi na sercu i traktuję ją jako najwyższy priorytet” – nie kryje wójt Artur Herold.

Według wstępnych założeń projekt koncepcyjny nowej sali ma powstać jeszcze w kwietniu, a projekt budowlany wraz z decyzją o pozwoleniu na budowę do końca sierpnia br. Budowa sali ma być zaś zakończona w przyszłym roku.

Gmina Zblewo będzie aplikować o dofinansowanie budowy sali w Bytoni do Ministerstwa Sportu, a przypomnijmy, iż zblewski samorząd ma w tym bogate doświadczenie i świetne efekty, bo w ciągu ostatnich 4 lat pozyskał z tego źródła sukcesem aż 3 sportowe dofinansowania, m.in. na budowę hali widowiskowo-sportowej w Zblewie oraz modernizację zblewskiego stadionu.

  • sala
  • sala
  • sala
    Wójt Artur Herold i dyrektor bytońskiej szkoły Tomasz Damaszk nie kryją radości z planowanej inwestycji

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne