Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Nowy rok przynosi dobre wieści dla Mieszkańców naszej gminy. Z radością możemy poinformować o podpisaniu nowej umowy na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Zblewo. Umowa jest bardzo korzystna dla naszych Mieszkańców – co najważniejsze: nie będzie podwyżek opłaty za odbiór śmieci!

 STABILNA GOSPODARKA ODPADAMI W GMINIE ZBLEWO:
NOWA UMOWA PODPISANA, PODWYŻEK NIE BĘDZIE!

W miniony poniedziałek (8 lutego) wójt gminy Zblewo Artur Herold oraz Prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych „STARKOM" Rafał Głodek podpisali kolejną umowę na wywóz odpadów z terenu gminy Zblewo. Nowa umowa została zawarta na okres 3 lat, począwszy od 1 października 2021 roku. Przypomnijmy, iż firma STARKOM jest również obecnym wykonawcą tej usługi na terenie gminy Zblewo. Poprzednia umowa  została zawarta w 2019 roku i okres jej trwania kończy się w tym roku.

Obecnie Gmina Zblewo ma jedne z najniższych stawek za odbiór odpadów w powiecie starogardzkim i jak zapewnia wójt Artur Herold, w ciągu najbliższych 3 lat nie są planowane podwyżki. „Cieszę się, że w tych trudnych czasach udało nam się zachować ciągłość i stabilność naszego gminnego systemu gospodarowania odpadami. Przypomnę , iż w styczniu tego roku do naszego przetargu na odbiór odpadów przystąpiły 2 firmy. Udało nam się uzyskać bardzo korzystną dla Mieszkańców ofertę, która nie tylko pozwoli za zachowanie dotychczasowych cen, ale także jakości usług. Przedsiębiorstwo „Starkom” jest dobrze znane naszym Mieszkańcom, a teren naszej gminy jest już doskonale znany wykonawcy, co ułatwia realizację usługi. Jestem przekonany, iż jako samorząd musimy zrobić wszystko, aby pomóc naszym Mieszkańcom w tym niełatwym czasie, kiedy byt wielu rodzin jest realnie zagrożony w związku z pandemią. Dlatego z radością chciałbym uspokoić wszystkich – Gmina Zblewo zadbała o to, by zarówno opłata za wywóz śmieci, jak podatki i opłaty nie zwiększyły się i nie obciążyły naszych Mieszkańców. Mam nadzieję, że tak rozpoczęty rok przyniesie nam więcej dobrych wiadomości i będzie oznaką dobrej passy dla nas wszystkich…” – mówi Artur Herold.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne