Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

TRWA NASZA AUKCJA DLA OLKA LEWANDOWSKIEGO.
CODZIENNIE DOKŁADAMY NOWE NIESPODZIANKI DLA ZWYCIĘZCY AUKCJI – ZOBACZ JAKIE!

Trwa specjalna aukcja Gminy Zblewo dla Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody, chorego na SMA. Walka o środki na leczenie chłopca jest już naprawdę na ostatniej prostej, a więc – pełna mobilizacja! Obecnie – po 1 dniu licytacji - naszą aukcję wygrywa pani Mirella za kwotę 1100 zł. A my zapraszamy wszystkich do licytacji (trwa do 8 lutego, do godz.21.00, licytacja na fb) i codziennie dokładamy do naszej aukcji kolejną NIESPODZIANKĘ! Jaką?

Wczoraj wieczorem dodaliśmy do aukcji BONUS SPECJALNY – niespodziankę przygotowaną przez Morsy Zblewo. Nasze niezawodne zawsze uśmiechnięte Morsy Zblewo zaproszą Zwycięzcę aukcji na specjalnie przygotowany, wspólny spacer z kijkami lub rowerową wyprawę najpiękniejszymi szlakami Gminy Zblewo. Bez względu na pogodę – jedno jest pewne: dobry humor i energia GWARANTOWANE! Wyprawę poprowadzą Janeta i Mateusz Drawscy z Przyjaciółmi Morsami.

A dzisiaj dokładamy niespodziankę nr 2 – spotkanie z kociewską zielarką! Tak – z zielarką i to wyjątkową! Naszą panią Reginę Umerską znają tu wszyscy! Pani Regina – współautorka książki „Zioła i przyprawy z kociewskich łąk i pól” – prowadzi wraz z mężem gospodarstwo ekologiczne. Słynie m.in. z nalewek ze skrzypu polnego, mniszka lekarskiego, z modraków, z żółtlicy drobnokwiatowej, kurdybanka, konopi, prawoślazu, rokitnika, a nawet z koziego mleka z miętą albo z konopiami! Robi też smalec z malwą i modrakami, no i prześwietne i zdrowe winko św. Hildegardy z 7 ziół (m.in. podagrycznika i konopi), a także wódkę z pokrzyw czy kurdybanka. Niezwykle cenne i skuteczne są też Jej maści z ziół: maści konopne, z krwawnika, nagietka, na gęsim smalcu, na oleju rydzowym i na smalcu wołowym, doskonałe na blizny, łuszczycę, na rany. Chyba, że ktoś woli konfitury - np. z jarzębiny z rokitnikiem, z czarnego bzu i kwiatów konopi… A to tylko bardzo, bardzo niewielka część wyrobów Pani Reginy. Wspomnijmy jeszcze choćby o zakwasie z topinambura na serwatce z koziego mleka… Albo o olejach czy ziołowych octach, np. z prawoślazu czy z nosków klonu...  Te i inne tajemnice Darów Łąk i Lasów poznacie podczas spotkania z panią Reginą w Jej gospodarstwie!  Oczywiście Zwycięzca aukcji otrzyma tez książkę o ziołach z dedykacją pani Reginy.

Licytacja trwa na fb:
„Grupa licytacyjna. Oluś pokona SMA. Aleksander Lewandowski”
(link do grupy na fb)

Uwaga! Aukcja trwa do 8 lutego do godz.21:00.

Czekamy na Was w gościnnej Gminie Zblewo!

 

  • niespodzianki
  • dla olka

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne