Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

_________________________________________________________

Mamy świetną wiadomość dla mieszkańców Bytoni i Cisa, dotyczącą przebudowy ulicy Dworcowej łączącej te dwie miejscowości.

UMOWA PODPISANA,  PRZETARG - OGŁOSZONY!

Niedawno tj. 12 lipca, wójt Artur Herold oraz skarbnik gminy Hanna Puttkammer podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku umowę o dofinansowanie zadania „Przebudowa drogi gminnej Bytonia Cis nr 210018G wraz z odwodnieniem na odcinku ul. Dworcowej w Bytoni km 0+000 do km 0+688”. Kwota dofinansowania pozyskanego przez Gminę to ponad milion zł (a dokładnie 1 048 572 zł).

Kilka dni później (tj. 19 lipca) Gmina Zblewo ogłosiła przetarg na realizację tej inwestycji. Otwarcie ofert planowane jest na początku sierpnia. Wszystkie, niezbędne procedury idą więc zgodnie z planem, co cieszy wójta gminy. Jak mówi Artur Herold, mieszkańcy długo czekali na tę przebudowę, trzeba więc konkretnych i zdecydowanych działań, by jak najszybciej ją sfinalizować.

Przypomnijmy, iż zadanie realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie: „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” operacja typu: „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”.

  • dworcowa

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne