Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

„mPOTĘGA” - SZKOŁA W BYTONI WŚRÓD GRANTOBIORCÓW

W tym roku odbywa się już VII edycja ogólnopolskiego Programu mPotęga przeznaczona dla uczniów zainteresowanych matematyką. Spośród 523 wniosków dofinansowanie otrzymały tylko 152, w tym projekt Publicznej Szkoły Podstawowej w Bytoni pod nazwą „Matematyko, liczę (na) Ciebie!”, skierowany do uczniów klas V i VI. Zajęcia odbywają się w okresie od września do grudnia w wymiarze 2 godz. lekcyjnych tygodniowo. Działania realizowane w ramach projektu skupiają się głównie na geometrii figur płaskich i przestrzennych.

Nie od dzisiaj wiadomo, że matematyka postrzegana jest przez wielu jako jedna z najtrudniejszych dziedzin nauki, dlatego podstawowym założeniem przedsięwzięcia jest „odczarowanie matematyki” wśród uczniów. Atrakcyjne formy zajęć, ciekawe pomoce dydaktyczne, różnorodne metody pracy to jedne ze sposobów zaprzyjaźnienia się z matematyką. Uczestnicy spotkań mają do dyspozycji szeroki wachlarz zagadnień matematycznych, m.in. konstruowanie fraktali w języku Scratch, warsztaty tangramów, sztuka origami, łamigłówki matematyczne i przestrzenne, tworzenie brył obrotowych, wykonywanie lapbooków i innych pomocy dydaktycznych o własnościach figur płaskich i przestrzennych.

Proponowane w ramach projektu działania przyczynią się do rozpowszechniania matematyki wśród uczniów i do rozwijania ich wyobraźni przestrzennej, a także sprawią, że uczniowie przestaną postrzegać wzór matematyczny tylko jako zapis symboli, lecz skojarzą go z działaniem.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Foto: Paulina Landowska Redzimska

  • psp bytonia
  • psp bytonia
  • psp bytonia
  • psp bytonia
  • psp bytonia

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne