Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Najbliższe tygodnie upłyną w naszej gminie na intensywnych robotach drogowych.

GMINA ZBLEWO STAWIA NA DROGI!

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) możliwa jest kontynuacja systematycznie prowadzonej przez Gminę modernizacji dróg na terenie całej gminy, zgodnie ze zgłaszanymi przez mieszkańców potrzebami.

Rozstrzygnięto już pierwsze przetargi na te prace i podpisano 5 umów na przebudowę dróg gminnych. A już prowadzone są i przygotowywane kolejne postępowania.

Jakie to będą drogi? Ruszyła już przebudowa odcinka drogi przy ul. Pinczyńskiej w Zblewie, gdzie kładziona jest nawierzchnia z płyt YOUMB. Także w październiku ma być zrealizowana przebudowa odcinka drogi gminnej w Białachowie, która również zostanie utwardzona płytami YOUMB.

Natomiast w listopadzie – jak wynika z zawartych właśnie umów - będą zmodernizowane kolejne drogi gminne: odcinek przy ul. Łąkowej i  ul. Podgórnej w Zblewie (zostaną one utwardzone płytami YOUMB). Natomiast na odcinku drogi gminnej przy ul. Świerkowej w Kleszczewie Kościerskim zostanie położona kostka typu „starobruk”.

Wkrótce zostaną podpisane kolejne umowy. Łącznie – w ramach RFIL - przebudowanych zostanie kilkanaście odcinków dróg w całej gminie.

Ale Gmina modernizuje obecnie gminne drogi korzystając nie tylko ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale również ze środków budżetu Województwa Pomorskiego, przeznaczonych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki tym funduszom zostanie wkrótce przebudowana kolejna droga w Miradowie, która zostanie utwardzona płytami. Umowę na to zadanie już podpisano, a prace zakończą się do końca listopada.

Przypomnijmy, iż trwają też ostatnie prace przy budowie ul. ks.Kreffta w Zblewie (na zdjęciu poniżej), która została zbudowana praktycznie od zera, z pełną infrastrukturą i nowoczesnym oświetleniem. Zadanie to realizowane jest w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

  • opis: drogi

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne