Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

ODSZEDŁ ŚP. EDWARD MAKOWSKI

Ta widomość wzbudziła w nas wszystkich wielki smutek i żal. Wczoraj tj. 13 września odszedł od nas śp. Edward Makowski – znany i jakże lubiany zblewiak. Zawsze uśmiechnięty, dowcipkujący, radosny…

Społecznik z krwi i kości, całym sercem zaangażowany w nasze, zblewskie sprawy. Nawet ostatnio, gdy rozpoczęliśmy modernizację stadionu w Zblewie czerpaliśmy z Jego rad i doświadczenia. Przez wiele lat był bowiem cenionym meliorantem.

Działał w tak wielu środowiskach: był druhem strażakiem – wieloletnim członkiem i skarbnikiem OSP Zblewo. Nawet będąc już na emeryturze, dzień zaczynał zawsze od wizyty w naszej remizie i od wspólnej kawy ze strażakami. Należał także do Koła Gospodyń Wiejskich w Zblewie, często występował dając nam wszystkim tak wiele radości. Gdzie się nie pojawiał – zawsze wprowadzał dużo uśmiechu i optymizmu.

Udzielał się także aktywnie w kole Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wszyscy zapamiętamy Jego uśmiechniętą twarz, gdy odbierał kolejny medal na powiatowej spartakiadzie emerytów. Tak kochał piłkę nożną… Przez wiele lat był trenerem LZS KS Sokół Zblewo. Był też „twarzą” kina w Zblewie! Przez lata był tu bowiem operatorem, a zeszyty z tego czasu z notatkami: ilu widzów, jaki film… - z sentymentem zachował w domowych archiwach do dzisiaj.

Spoczywaj w pokoju, drogi Edku. Będziemy pamiętać…

Droga Rodzino Edka… - składamy Wam najszczersze wyrazy współczucia, łącząc się w żalu i szczerej modlitwie.

Dziś wszyscy płaczemy…

  • kondolencje

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne