Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Starosta starogardzki Kazimierz Chyła wręczył właśnie statuetki Kociewskiego Gryfa za rok 2019. Jesteśmy szczęśliwi, iż nagrodę specjalną w kategorii „twórca roku” za całokształt pracy otrzymał druh Wacław Ossowski, kapelmistrz Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy OSP Pinczyn.

NAGRODA SPECJALNA „KOCIEWSKI GRYF” DLA DRUHA WACŁAWA!

Nagrody zostały wręczone w kilku kategoriach, m.in. sport (sportowiec i trener), impreza roku, organizacja pozarządowa oraz twórca roku. I właśnie w tej ostatniej kategorii, kapituła nagrody przychyliła się do wniosku Wójta Gminy Zblewo, by wyróżnić wyjątkową osobę – druha Wacława Ossowskiego.

Druh Wacław Ossowski to prawdopodobnie najstarszy aktywny kapelmistrz orkiestry dętej nie tylko na Pomorzu, ale i w całej Polsce! Pełen charyzmy, pogody ducha, a nade wszystko – wielkiej pasji! Koncertujący wciąż aktywnie pomimo wieku. Życzliwy, pogodny, twórczy i autentyczny w tym, co robi.

Zna Go chyba każdy w naszej gminie, a gdy pojawia się nasza orkiestra pod batutą druha Wacława – nie milkną owacje. Tak – kochamy druha Wacława za Jego radość życia, uśmiech wbrew wszystkim okolicznościom i optymizm, którego pozazdrościć może niejeden młodszy kolega. Druh Wacław żyje muzyką, żyje orkiestrą i Jego wielka pasja nie ustaje. A ma już prawie 89 lat!

Odbierając nagrodę specjalną z rąk kapituły Kociewskiego Gryfa druh Wacław z właściwą sobie pogodą ducha życzył wszystkim zdrowia, radości i szczęścia: „(…) żebyście żyli tak długo jak ja!” – powiedział.

Wójt Artur Herold z wielką atencją towarzyszył druhowi Wacławowi podczas gali „Gryfa Kociewskiego” i nie krył radości z nagrody dla kapelmistrza-seniora „Druh Wacław idzie przez życie w rytm muzyki... Jest dowodem na to, że to nie wiek ma znaczenie, ale szczera pasja i miłość – zarówno do muzyki, jak i do ludzi. Można więc śmiało powiedzieć, że dzięki Niemu orkiestra łączy nie tylko pasjonatów muzyki, ale także - łączy pokolenia. Wystarczy wspomnieć, iż w orkiestrze grają całe, wielopokoleniowe rodziny! Pan Wacław to osoba ciesząca się ogromnym autorytetem i szacunkiem Mieszkańców, a także ich wielką sympatią i życzliwością. Dlaczego? Bo jest człowiekiem wielkiej pasji, nadzwyczaj skromnym i zawsze – mimo wieku, stanu zdrowia czy samopoczucia – jest pogodny i uśmiechnięty. On sam powtarza, ze kocha ludzi i to widać podczas każdego występu orkiestry. Charyzma druha Wacława to magnes, który przyciąga do Orkiestry nie tylko kolejne pokolenia muzyków, ale także – publiczność…” – mówi wójt.

Tak! Orkiestra – to druh Wacław.

Druh Wacław – to Orkiestra! Jego całe życie, Jego Pasja, Jego Rodzina…

Nie tylko reaktywował tę Orkiestrę, ale także – dał Jej swoją twarz i swoje serce.

Kochany druhu Wacławie – serdecznie Ci dziękujemy, gratulujemy i z całego serca życzymy zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia oraz wielu sił!

Gratulujemy także wszystkim nominowanym i nagrodzonym Nagrodą Starosty „Kociewski Gryf”. Bardzo cieszymy się, iż nagrodę w kategorii „twórca” otrzymała wspaniała Irena Ukleja, którą nasi Mieszkańcy znają z pięknych spotkań autorskich. Pani Irenko – gratulujemy i ściskamy ze Zblewa!

(zdjęcia: Ewa Macholla-Jacewicz, powiatstarogard.pl)

  • nagroda
  • nagroda
  • nagroda
  • nagroda
  • relacja
    Relacja portalu kociewski.pl

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne