Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

DRODZY MIESZKAŃCY, POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY!

Drodzy Mieszkańcy, jest akcja i potrzebujemy Waszej pomocy! Zbieramy podpisy Mieszkańców na liście społecznego poparcia wniosku Wójta Gminy Zblewo skierowanego do Marszałka Województwa Pomorskiego w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie Województwa Pomorskiego 2021 na pilną modernizację drogi wojewódzkiej 214 w Zblewie (na odcinku od DK22 do przejazdu kolejowego). Droga ta należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Wszyscy wiemy, z czym na co dzień zmagamy się na ul. Kościerskiej w Zblewie. Mówiąc wprost: ciągłe korki, ogromny ruch – zwłaszcza teraz w okresie wakacji – gdy tysiące turystów jadą na Kaszuby i nad morze, wypadki, kolizje itd.

Potrzebna jest także budowa chodnika na odcinku od zjazdu z ul. Akacjową do przejazdu kolejowego. W dobie XXI wieku, brak ciągów pieszych w terenach zabudowanych, przy tak ważnej arterii komunikacyjnej, łączącej Ustkę z Warlubiem (czyli z A1) jest grzechem zaniechania!

O budowę chodnika na tym odcinku wnioskujemy od 14 lat! Tak – czternaście lat!
Kończy się na obietnicach zarządcy drogi i …nic się nie dzieje.
Nie możemy się na to zgodzić!

Dlatego prosimy Was o podpis na liście poparcia wniosku Wójta tak, aby Marszałek WP zobaczył, jak ważna jest to dla nas wszystkich sprawa.

Każdy z Was - drodzy Mieszkańcy - może pomóc. Każdy!

Wielka akcja zbierania podpisów ruszyła wczoraj tj. 18 sierpnia i potrwa do najbliższego wtorku (25 sierpnia). Listy, na których można składać swój podpis poparcia dostępne są w Urzędzie Gminy, GOK-u i w Bibliotece. Podpisy będą też zbierać nasi strażacy, będziemy także z listami poparcia w czwartek na targowisku. Wystarczy wpisać imię i nazwisko oraz miejscowość zamieszkania i podpis. Pomożecie?

Już dziś dziękujemy za wszystkie podpisy i apelujemy: przyłączcie się do naszej akcji, niech będzie nas jak najwięcej! Apelujemy także do naszych radnych,  Rady Sołeckiej, Rady Parafialnej, organizacji pozarządowych, Kół Gospodyń Wiejskich i naszych przedsiębiorców. Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć!

A zatem – do dzieła, Kochani!
Wasz podpis ma MOC!

  • opis: AKCJA

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne