Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

FESTYN CHARYTATYWNY DLA OLECZKA

Muzyka, zumba, pyszne jedzenie, licytacje i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Po raz pierwszy w Starogardzie zaśpiewają Stashka i Antek Smykiewicz. A wszystko dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni typu 2 Olusia z Czarnej Wody. Zbieramy środki na najdroższy lek świata. Już 8 sierpnia w Parku Nowe Oblicze. Bądźcie z nami. Zaczynamy o godz. 11:00.

Aleksander Lewandowski urodził się 4 stycznia 2019 r. Jest bardzo wesołym i otwartym dzieckiem. Chętnie poznaje świat. Niestety codziennie mierzy się z wielkim bólem i cierpieniem. Nie może normalnie funkcjonować. Każdy oddech jest dla niego ogromnym wysiłkiem. Cierpi na SMA, rdzeniowy zanik mięśni typu 2. Pomóc może mu tylko terapia genowa, której koszt wynosi ponad 9 mln zł. Na portalu siepomaga.pl utworzona została zbiórka, do której dołączyć może każdy z nas. Liczy się nawet najdrobniejsza kwota, ale i czas. Im szybciej uda się zebrać potrzebną sumę, tym Olek ma większe szanse na leczenie.

Kwota, którą trzeba zebrać jest ogromna. Olusiowi ze wszystkich sił pomagają przyjaciele i znajomi jego rodziców. To właśnie oni organizują festyn charytatywny. Współorganizatorami są Urząd Miasta Starogard Gdański, Starogardzkie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerem wydarzenia jest MT Events Management. Honorowym patronatem objęli je Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Wójt Gminy Starogard Gdański Magdalena Forc-Cherek.

Podczas imprezy atrakcji na pewno nie zabraknie dla nikogo. Na najmłodszych czekają dmuchańce, malowanie buziek, Strefa Smyka. Starsi na pewno ucieszą się z przepisów na pyszne dania, które zdradzi finalistka programu Top Chef Oliwia Bernady. Smakować powinien im poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich. Wszystkim czas umilą muzycy Dariusz Szymański oraz Tomasz Kurdel. Posłuchać będzie można także Blue MC, czyli podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Gminy Miejskiej Starogard Gdański, którzy wykonają m.in. piosenkę „Przybij pionę”. Gwiazdami wydarzenia będą Stashka (szerszej publiczności znana chociażby z polskich preselekcji do Eurowizji w programie „Szansa na Sukces) i Antek Smykiewicz (finalista pierwszej edycji The Voice of Poland).

Bez względu na to, kto lub co zachęci Was do udziału w festynie, przyjdźcie i wesprzyjcie małego Oleczka. Pomóżmy mu cieszyć się życiem!

Zbiórka pieniędzy dla Olusia trwa cały czas. Dołączyć można do niej pod adresem: https://www.siepomaga.pl/olus-sma

Bądźcie z Olusiem na bieżąco poprzez fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/OleczekPokonaSMA/ Możecie pomóc również biorąc udział w licytacjach https://www.facebook.com/groups/270652217486884/

(źródło: www.starogard.pl)

  • opis: festyn

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne