Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Rozpoczęcie I etapu budowy gminnego przedszkola w Zblewie – coraz bliżej. Gmina Zblewo walczyła o tę inwestycję z wielką determinacją. I udało się!

BUDOWA PRZEDSZKOLA W ZBLEWIE.
WOJEWODA PODPISAŁ UMOWĘ

Jak już informowaliśmy, na mocy zarządzenia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Gmina Zblewo otrzymała dofinansowanie inwestycji pn. „Budowa gminnego przedszkola w Zblewie wraz z miejscami parkingowymi i infrastrukturą towarzyszącą – etap I”. Na początku lipca zarządzenie w tej sprawie wójt Artur Herold otrzymał z rąk Piotra Karczewskiego, doradcy Prezydenta RP.

A w miniony wtorek (28 lipca) w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich podpisał z Wójtem Gminy Zblewo oraz Skarbnik Gminy umowę na dofinansowanie budowy przedszkola w Zblewie.

Wójt Artur Herold deklaruje, iż zamierza rozpocząć budowę przedszkola jak najszybciej. Jak mówi, to najważniejsza obecnie inwestycja, o realizację której walczył z wielką determinacją. „Wszystkie, nawet najmniejsze inwestycje realizowane na rzecz naszych Mieszkańców są ważne, ale budowa przedszkola w Zblewie ma naprawdę wyjątkowe znaczenie. To inwestycja najważniejsza, bo to inwestycja w nasze dzieci, w ich przyszłość i rozwój, równe szanse w edukacji, w rozwijanie ich zdolności, nabywanie nowych umiejętności i zapewnienie im godnych warunków do tego… To również wsparcie dla rodziców, którzy będą mogli realizować się zawodowo, podczas gdy ich dzieci będą objęte już od najmłodszych lat pełną opieką przedszkolną, która zapewni im optymalny rozwój” – podkreśla wójt.

Według wstępnych założeń, prace mogą rozpocząć się już w sierpniu. Gmina Zblewo bardzo sprawnie – bo już 17 lipca - ogłosiła przetarg na I etap budowy przedszkola. Planowany termin otwarcia ofert to 4 sierpnia, a termin wykonania zadania (etap I) ma zakończyć się do 30 listopada br.

(Foto: Pomorski Urząd Wojewódzki/ M.Tymiński)

  • opis: umowa

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne