Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Wakacje, które się właśnie rozpoczęły kojarzą się wszystkim z wypoczynkiem, beztroską i oderwaniem od problemów dnia codziennego. Dla naszych druhów strażaków jest to zaś okres wzmożonej pracy i gotowości do działań nie tylko pożarniczych czy drogowych.

NA LĄDZIE I NA WODZIE…

Ochotnicza Straż Pożarna – nazwa znana od wielu lat, jednak w nawiązaniu do obecnego wachlarza zadań tej formacji aktualne pozostają tylko słowa:  „Ochotnicza” oraz  „Straż”. Dla nas jako ratowników OSP po trudnych chwilach w walce z pandemią przyszedł czas na zmierzenie się z zagrożeniami związanymi z sezonem letnim.

Dlatego chcemy zapewnić wszystkich mieszkańców oraz gości naszej gminy i okolic, że jesteśmy i czuwamy nad Waszym bezpieczeństwem i spokojnym wypoczynkiem – i to zarówno na lądzie, jak i na wodzie. W celu zapewnienia bezpieczeństwa na akwenach wodnych posiadamy na swoim wyposażeniu łódź ratowniczą z silnikiem motorowym o mocy 5 KM wraz z całym osprzętem ratowniczym i asekuracyjnym.  Do ratownictwa wodnego wykorzystujemy również suche skafandry oraz sanie lodowe. W roku bieżącym udało nam się pozyskać samochód Rozpoznawczo – Ratowniczy Toyota Hilux, który mieszkańcy już znają lub czytali o nim w Kurierze. Dzięki świetnym właściwościom terenowym naszego najnowszego auta jesteśmy w stanie jeszcze szybciej dotrzeć tam, gdzie jesteśmy potrzebni. W tym roku otrzymaliśmy drugi silnik do łodzi ratowniczej o mocy 35 KM. To dar od naszego zaprzyjaźnionego przedsiębiorcy - pana Janusza Patanowskiego, któremu serdecznie dziękujemy. Sprzęt mimo wysokiej klasy byłby nieskuteczny, gdyby nie dobre wyszkolenie naszych druhów. W tym celu oprócz podstawowego wyszkolenia prowadzimy ćwiczenia na akwenach wodnych, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Nasi druhowie regularnie uczestniczą w kursach i zdają egzaminy państwowe recertyfikacyjne z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Z dumą możemy się również pochwalić, że w gronie naszych druhów jest coraz więcej członków z wykształceniem Ratownika Medycznego, którzy to zawodowo pełnią dyżury w obsadach Zespołów Ratownictwa Medycznego czy  Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych.

Drodzy Mieszkańcy i szanowni Goście - życzymy wam udanego i spokojnego wypoczynku. A w przypadku wystąpienia zagrożenia Waszego zdrowia i życia zapewniamy, że włożymy całe swoje serce i wykorzystamy wszystkie swoje możliwości, aby przyjść Wam z pomocą.

Druhowie OSP Zblewo

  • osp
  • osp
  • osp
  • osp
  • osp
  • osp
  • osp

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne