Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

„Paczuszka dla maluszka” to akcja charytatywna, w którą w naszej parafii Zblewo włączyło się wiele osób.

PACZUSZKA DLA MALUSZKA

Parafia Zblewo od wielu lat włącza się w liczne działania charytatywne, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym w najbliższym środowisku, ale i o zasięgu diecezjalnym, ogólnopolskim, a nawet zagranicznym. Wzmożoną aktywność dobroczynną zauważamy zwłaszcza w okresie przedświątecznym, bo właśnie wtedy serca parafian rozpalają największą iskrą miłości bliźniego.

Obecnie  trwa akcja "Paczuszka dla Maluszka" organizowana przez Fundację Małych Stópek. Chętni do włączenia się w nią mogą przynieść artykuły higieniczne i kosmetyczne przeznaczone dla niemowląt oraz dla ich mam i położyć pod choinkę do miejscowego kościoła. Potrzebne są przede wszystkim artykuły higieniczne: pieluszki jednorazowe, chusteczki nawilżane, kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt. Przynosząc paczuszkę, można zabrać z choinki specjalną paczuszkową bombkę, która przypominać będzie ofiarodawcom o tych, których życie było zagrożone lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Akcja trwać będzie do 21 grudnia 2020 r. Dary zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki Caritas w Gdańsku Matemblewie.

Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za pomoc, życzliwość i wrażliwość otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, ale również za bezinteresowną chęć czynienia dobra.

Z paczek, które udało nam się dotychczas zebrać są to m.in. pampersy, żel do mycia, szampon, oliwka dla dzieci, balsam, płyn do kąpieli, chusteczki nawilżane i higieniczne, podkłady higieniczne, kremy bambino, puder dla niemowląt itd.  

(ks. Paweł Orłowski)

 

  • paczuszka dla maluszka

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne