Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Znane są już wyniki ostatniego w tym roku rozstrzygnięcia programu „Sportowa Polska 2020”. I są to bardzo dobre wiadomości dla Gminy Zblewo, bo zdobyliśmy w tym konkursie kolejne dofinansowanie!

SPORTOWE ZBLEWO 2020!

„Sportowa Polska” to program Ministerstwa Sportu, który ma na celu wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całej Polski.

„Zgłosiliśmy do konkursu zadanie polegające na budowie nowoczesnego zaplecza szatniowo-socjalnego na stadionie w Zblewie. Nasz projekt został wysoko oceniony i jako jeden z nielicznych w województwie pomorskim uzyskał dofinansowanie! Bardzo wysokie, bo wynoszące prawie 600 tysięcy zł.  Dla nas to fantastyczna wiadomość, bo niebawem finalizujemy całkowitą modernizację płyty zblewskiego stadionu, na co również pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Stadion będzie jednym z najnowocześniejszych w regionie, będzie prawdziwą, sportową wizytówką naszej gminy. A teraz dzięki środkom z programu „Sportowa Polska 2020” wybudujemy tam także nowoczesne zaplecze. Ten projekt również jest kompleksowy, bo oprócz budynku szatniowo-socjalnego zbudujemy także parking oraz ogólnodostępne toalety dla kibiców. Obiekty te będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, co jest dla nas bardzo ważne, bo zapobiega wykluczeniu tych osób z życia społecznego…” – mówi wójt i podkreśla, iż rozwój infrastruktury sportowej to dla Gminy Zblewo jeden z priorytetów. Dzięki temu nie tylko wspiera się pasję i sportowy talent mieszkańców, ale także – co równie ważne – promuje się zdrowy, aktywny tryb życia.

- „Dla mnie jako sportowca i wójta jest to szczególnie istotne, by motywować naszych mieszkańców do takiego właśnie aktywnego trybu życia. W naszej gminie działa kilka klubów sportowych, mamy nowoczesną halę sportowo-widowiskową, sale sportowe, kort tenisowy, Orliki, boiska sportowe, siłownie zewnętrzne, a przede wszystkim – pełnych pasji sportowców i to w różnym wieku – od juniorów po seniorów. Odnosimy sukcesy nie tylko w piłce nożnej, ale także w lekkoatletyce i karate. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że nasza gmina ma prawdziwie sportowego ducha i jestem z tego dumny!” – cieszy się Artur Herold.

Modernizacja stadionu w Zblewie zakończy się w 2021 roku, a budowa zaplecza ze środków „Sportowej Polski 2020” ma być zrealizowana do 2022 roku. W budynku szatniowo-socjalnym znajdować się będą nie tylko pomieszczenia klubowe, szatnie, ale także m.in. salka konferencyjna, magazynki i pełen węzeł sanitarny dla sportowców.

A wójt Artur Herold już ma kolejne plany: „Moim priorytetem jest budowa sali gimnastycznej w Bytoni. Mieszkańcy od wielu lat czekają na tę inwestycję i nie wyobrażam sobie, aby do końca obecnej kadencji sala w Bytoni nie powstała. Zbudujemy ją w optymalnym wymiarze przy bytońskiej szkole. Opracowany przez nas wstępny, roboczy harmonogram przewiduje, iż w 2021 roku przygotujemy pełną dokumentację i projekt oraz przeprowadzimy konsultacje, a w 2022 roku planujemy rozpocząć  budowę. Leży mi to głęboko na sercu i zrobię wszystko, aby w końcu mieszkańcy Bytoni mieli nowoczesną salę i dzieci mogły ćwiczyć w godnych warunkach …” – deklaruje wójt.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne