Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

KOLEJNE TRZY MILIONY DLA GMINY ZBLEWO!

Ta wiadomość z pewnością bardzo ucieszy naszych Mieszkańców! W ramach kolejnego, tym razem konkursowego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do naszej gminy trafią bowiem aż 3 miliony zł! Projekty, które zostaną dofinansowane z drugiej transzy środków tego funduszu wybrała specjalna komisja powołana przy Premierze. Wyniki konkursu dla samorządów naszego województwa podał wczoraj (8 grudnia) wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Wójt Artur Herold cieszy się, bo jak mówi Gmina Zblewo stara się pozyskiwać fundusze wszędzie, gdzie jest to możliwe. I to się nam udaje!

- „To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich, bo oznacza to kolejne, gminne inwestycje realizowane z zewnętrznym dofinansowaniem. Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na realizację części dwóch dużych inwestycji gminnych tj. budowy przedszkola w Zblewie - 2 miliony zł oraz przebudowy ul. Semlińskiej w Pinczynie - milion zł. Mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią nie zmniejszamy inwestycyjnego tempa i działamy” – mówi wójt i zapewnia, iż Gmina Zblewo czeka na wyniki kolejnych konkursów, w których starała się o uzyskanie dofinansowanie do naszych gminnych inwestycji. „Mam więc nadzieję, że już niebawem będę mógł przekazać Państwu kolejne, dobre wieści!” – mówi wójt.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne