Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Koło Gospodyń Wiejskich „Modraki” z Borzechowa przygotowało piękne, przedświąteczne upominki dla seniorów oraz osób samotnych i chorych z sołectwa.

WIELKIE SERCA GOSPODYŃ Z BORZECHOWA.
 „NIKT NIE MOŻE BYĆ SAM…”

W tym roku zabraknie tradycyjnego, wigilijnego spotkania borzechowskich seniorów, które zawsze było dla nich tak wielką radością. Dlatego Gospodynie z KGW pomyślały, by odwiedzić seniorów w ich domach i przekazać im symboliczne upominki. „ W tym szczególnym czasie nikt nie może być sam. A skoro nie możemy się spotykać, niech chociaż taki drobny gest przypomni seniorom, że są dla nas ważni, że o nich pamiętamy i co najważniejsze – że nie są sami. Początkowo chciałyśmy jako KGW zorganizować w tym roku w naszej świetlicy wiejskiej uroczyste, przedświąteczne spotkanie dla wszystkich seniorów. Musiałyśmy niestety z tych planów zrezygnować z powodu koronawirusa, ale cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z osobami starszymi, samotnymi i chorymi w ich domach. Jestem przekonana, że to jeszcze bardziej wzmocniło ten wyjątkowy, prawdziwie świąteczny wymiar naszej akcji, bo odwiedzając ich domy mogliśmy przynieść im nie tylko upominki czy śpiew kolędy, ale przede wszystkim – życzliwość, zainteresowanie i czas poświęcony tylko im. A tej troski i szczerego zainteresowania bardzo potrzebują, daje im to bowiem radość i siły…” – mówi Elżbieta Piórkowska, przewodnicząca KGW „Modraki”. W niedzielne, mikołajkowe popołudnie Gospodynie w towarzystwie św. Mikołaja rozwiozły paczki z pięknymi upominkami do domów osób starszych, chorych i samotnych. Nie zabrakło radości, ale i ogromnych wzruszeń. Mimo chłodu i przejmującego wiatru – były to spotkania pełne prawdziwego ciepła i życzliwości.

Przewodnicząca borzechowskiego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Lidia Godlewska - Wróblewska nie kryje wdzięczności za tę inicjatywę: „W imieniu nas wszystkich serdecznie dziękuję naszemu Kołu Gospodyń Wiejskich za pamięć i wielkie serce okazane seniorom. Byliśmy wzruszeni. Bardzo dziękujemy i życzymy wszystkim zdrowych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia…”.

  • opis: mikołajki
    Trwa wielkie pakowanie świątecznych paczek dla seniorów, osób chorych i samotnych!
  • opis: mikołajki
    Upominki gotowe! Czas wyruszyć na spotkanie z Mieszkańcami...
  • opis: mikołajki
    To były spotkania pełne radości i wzruszeń... Gospodynie nie zapomniały m.in. o pani Irence, która przez tak wiele lat swoim śpiewem i życzliwością wnosiła w życie Borzechowa tak wiele radości i ciepła! (foto: Mirosław Czarnota)

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne