Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Sprawdzamy jak postępują prace przy utwardzaniu dróg gminnych, realizowane dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

RAPORT Z DRÓG

Przypomnijmy, iż roboty drogowe zakończono wcześniej w Białachowie oraz w Zblewie przy ul. Pinczyńskiej.

Zaledwie kilka dni temu – 30 listopada - ukończono także utwardzanie kolejnego odcinka ul. Łąkowej. Przebudowany został 190 m odcinek drogi, której nawierzchnia została wykonana z płyt YOMB. Podczas prac wzmocniono też dodatkowo skarpy po obu stronach drogi, co w przypadku tej ulicy – graniczącej m.in. z gruntami rolnymi - było niezbędne.

Obecnie prace trwają przy ul. Świerkowej w Kleszczewie Kościerskim, gdzie wykonano już podbudowę pod roboty brukarskie wraz z krawężnikami. Gmina zawarła stosowny aneks do umowy z wykonawcą i zleciła roboty uzupełniające tak, aby cały odcinek drogi aż do zatoczki został utwardzony.

Zaawansowane są już także prace przy przebudowie kolejnej drogi w Zblewie a mianowicie ul. Podgórnej. Przetarg na to zadanie wygrała firma F.P.U.H. Michał Watrak z Łęga Kolonii.  

I na koniec raport z Miradowa, gdzie kolejny fragment drogi na działce ewid.27 (tzw. łącznik pomiędzy już utwardzonymi fragmentami) został utwardzony płytami YOMB. Dzięki temu cała ulica – aż od zjazdu z DK22 jest już utwardzona. Na tę inwestycję Gmina pozyskała dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Pomorskiego, przeznaczonych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

ULICA ŁĄKOWA W ZBLEWIE – utwardzono ulicę, wzmocniono skarpy:

  • ŁĄKOWA
  • ŁĄKOWA
  • ŁĄKOWA
  • ŁĄKOWA
  • ŁĄKOWA

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne