Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

ŻEBY ŻYĆ, MAŁA JULKA Z PINCZYNA POTRZEBUJE INTENSYWNEJ REHABILITACJI…

Drodzy Mieszkańcy, w tym szczególnym, przedświątecznym czasie gorąco apelujemy, abyście zechcieli przyłączyć się do zbiórki środków na rzecz leczenia naszej małej Mieszkanki – Julki z Pinczyna. Dziewczynka ma zaledwie 5 lat,  a już zmaga się z okrutną chorobą – zespołem Schinzela-Giediona.

Posłuchajcie przejmujących słów mamy Julki:

„Moja córeczka jest jednym z dwóch dzieci w Polsce, które nadal żyją z tą chorobą. Jest wyjątkowa, chociaż ja tak bardzo bym chciała, by była po prostu zwyczajna… Tymczasem ciąży na niej wyrok, a my każdego dnia drżymy o życie naszej córeczki. Julkę może zabić najmniejsza infekcja. Wszystko przez zespół Schinzela-Giediona - chorobę, o której większość lekarzy nawet nigdy nie słyszała! Jedyną szansą jest rehabilitacja. Nie można jej przerwać, bo tylko dzięki niej Julcia żyje. Dzięki Wam mogliśmy zapewnić Juleczce rehabilitację w poprzednich miesiącach. Przed nami jednak dalsza walka, a środki się kończą. Proszę, pomóż mojej córeczce...”

Żeby żyć, Julia potrzebuje intensywnej rehabilitacji, o co całym sercem walczą Jej dzielni Rodzice… Wesprzyjmy ich w tej walce, dodajmy im otuchy i pomóżmy, jak tylko możemy. Zbiórka na rzecz Julki prowadzona jest w serwisie siepomaga.pl – link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/julia-mokwa

Dlaczego rehabilitacja jest tak ważna? Tłumaczy to mama Juleczki:

"Przez to, że właściwie wcale nie ma odporności, nie możemy wychodzić z domu, więc rehabilitacja jest jeszcze droższa. Dzięki zajęciom córeczka nie ma przykurczy, może samodzielnie obrócić się na bok, potrafi poprawnie oddychać. Może wydawać się, że to niewiele, ale dla niepełnosprawnego, śmiertelnie chorego dziecka to niewiarygodne ułatwienie. Wiem, że dzięki rehabilitacji Julcia może jeszcze wiele osiągnąć, bo jest silną i waleczną dziewczynką.  Ta mała istotka dzień za dniem walczy o to, by żyć. Jeszcze chociaż troszeczkę cieszyć się tym światem… Tylko z Waszą pomocą uda się zatrzymać Julcię na świecie, dlatego bardzo prosimy - pomóżcie."

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/julia-mokwa

  • julka mokwa
  • julka mokwa
  • julka mokwa

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne