Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Dokładnie jutro tj. we wtorek 17 listopada przypada 10. rocznica reaktywacji Koła Gospodyń Wiejskich w Semlinie.

 JUBILEUSZ KGW SEMLIN

Przewodnicząca KGW Semlin Teresa Gnutek nie kryje radości, bo – jak mówi – koło pełne jest życia, pasji, aktywności i chęci działania. A także uśmiechu!

Historia semlińskiego KGW sięga już lat 70-tych, kiedy to koło powstało. Pierwszą przewodniczącą była Weronika Woźniak, a potem Janina Głuchowska. Działalność koła zakończyła się w latach 90-tych wraz z zakończeniem działalności kółek rolniczych.

- „Obie Panie bardzo prężnie i z wielkim zaangażowaniem działały na rzecz naszej wiejskiej społeczności. Bardzo to doceniamy i cieszymy się, że możemy to dziś kontynuować. Reaktywacja naszego koła miała miejsce 17 listopada 2010 r. Od samego początku bardzo prężnie działamy na rzecz naszej semlińskiej społeczności, organizujemy co roku obchody Dnia Dziecka, organizujemy bramy wiejskie i tradycyjne polterabenty, prężnie współpracujemy na rzecz wsi z naszą panią sołtys Marleną Szymczak, która jest również członkinią naszego koła oraz organizujemy spotkania opłatkowe dla seniorów z naszej wsi. Jako pierwsze zorganizowałyśmy tradycyjne darcie pierza w całej gminie. Często uczestniczyłyśmy w obchodach dożynkowych i to nie tylko w naszej gminie, ale i w całym powiecie…” – wspomina T.Gnutek.

Dziś semlińskie koło liczy 16 członkiń. I jak mówią Gospodynie w przededniu jubileuszu, największym sukcesem koła jest to, że nadal ono działa! Panie nie ukrywają, że spotykają się bardzo chętnie i bardzo lubią to, co robią. To dla nich wielka przyjemność i radość! Są też dumne, iż kontynuują tradycje i nasze lokalne dziedzictwo kulturowe. To dla nich wiele znaczy. Panie cieszą się też z własnej siedziby – niedawno wyremontowanej świetlicy wiejskiej z zapleczem kuchennym, w którym realizują swoje "kuchenne rewolucje". Mają też piękne, regionalne stroje z tradycyjnymi zdobieniami kociewskimi. A przede wszystkim mają to, co najcenniejsze – energię i werwę do działania!

Z okazji jubileuszu reaktywacji koła Teresa Gnutek kieruje słowa wdzięczności do wszystkich, na wsparcie których Panie Gospodynie zawsze mogły i mogą liczyć.

- „Pragnę serdecznie podziękować przedstawicielom naszej gminy, w szczególności wójtowi Arturowi Herold za ogromne serce i wsparcie dla naszego koła. Dziękuję wszystkim, którzy przez te 10 lat wspierali nasze koło, dodawali nam motywacji do działania, dziękuję za każde słowo i za każdy uśmiech kierowane w naszą stronę, a szczególne podziękowania kieruję dla moich koleżanek z koła gospodyń za zaangażowanie, poświęcenie swojego czasu oraz za ogromny nakład pracy, który wniosły w naszą działalność i za budowanie od początku całego przedsięwzięcia. Jest to dla mnie zaszczyt być przewodniczącą koła gospodyń złożonego z tak wspaniałych, silnych i niezłomnych kobiet. Bardzo serdecznie Wam za to dziękuję… Chciałabym podziękować również Piotrowi Chałuszczakowi za cały ogrom wsparcia oraz pomocy, a także naszej Radzie Sołeckiej oraz OSP, z którymi współgospodarzymy w naszej świetlicy i bardzo mocno współpracujemy, zawsze w dobrej atmosferze, dla dobra całej naszej społeczności…” – mówi Przewodnicząca. I dodaje, że choć teraz sytuacja epidemiczna w kraju nie pozwala na organizację żadnych większych przedsięwzięć, KGW Semlin ma nadzieję że jak najszybciej powróci do planowanych działań i będzie mogło już niebawem kontynuować swoją pracę.

A my, z okazji jubileuszu dziękujemy naszym Paniom za te 10 lat wypełnione tak wieloma działaniami i życzymy kolejnych sukcesów w pracy społecznej, a także radości i zdrowia!

  • kgw semlin

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne