Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

DRODZY MIESZKAŃCY SEMLINA, SEMLINKA, JEZIERC, KLESZCZEWA KOŚCIERSKIEGO, TOMASZEWA, WAŁDÓWKA, LIPIEJ GÓRY MAŁEJ...

Szanowni Państwo,

udało nam się uruchomić alternatywną sieć wodociągową do Państwa miejscowości, dzięki czemu jest dostarczana woda ze Stacji Uzdatniania Wody w Zblewie. Sanepid pobrał próbki wody i na podstawie częściowej oceny dopuścił ją warunkowo do spożycia.

Jednocześnie chciałbym przeprosić wszystkich Państwa za zaistniałą sytuację i tak wiele codziennych utrudnień, które z niej wynikały. Zdaję sobie sprawę i głęboko rozumiem jak bardzo był to dla wszystkich trudny czas. Tym bardziej podczas trwającej pandemii. Z tym większą pokorą, jako wójt Gminy Zblewo kieruję do Państwa słowa przeprosin.  Nasza Gmina nigdy jeszcze nie miała do czynienia z tak poważną awarią wody. Uruchomienie alternatywnej sieci wodociągowej zabrało nam sporo czasu, jednak musieliśmy zadbać o pełne bezpieczeństwo instalacji. Teraz sieć jest gotowa i będzie pozostawać w stałej dyspozycji do sprawnego uruchomienia w sytuacji awaryjnej, która – mam nadzieję – już nigdy nie nastąpi.

Awaria, która miała miejsce powstała z przyczyn niezależnych od Gminy Zblewo. Chciałbym jednak Państwa zapewnić, iż prowadzimy czynności wyjaśniające, aby jednoznacznie ustalić jak doszło do skażenia wody. Poznanie przyczyny jest konieczne. Deklaruję, iż wyniki przeprowadzonych analiz i postępowania wyjaśniającego podam do publicznej wiadomości.

Prace mające na celu usunięcie stwierdzonego skażenia wciąż trwają. Kiedy to się uda, nastąpi przywrócenie zasilania w wodę z hydroforni Jezierce.

Z wyrazami szacunku
Artur Herold, wójt gminy Zblewo

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne