Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

BORZECHOWO

To przepiękna wieś, położona nad jeziorami: Borzechowskim Wielkim i Borzechowskim Małym. Jest szczególnie lubiana przez turystów, którzy chętnie tu wypoczywają w ośrodkach wczasowych „Neptun” i „Jeziornik” oraz w licznych pensjonatach i kwaterach agroturystycznych.

We wsi nie brakuje zabytków, wartych polecenia. Znajduje się tu m.in. unikatowa chata z podcieniem szczytowym, zrębowej konstrukcji i kryta słomą. Podobno została wzniesiona na fundamentach z 1625 roku. Dziś mieści się tu filia Gminnej Biblioteki, można także otrzymać tu materiały promocyjne Gminy Zblewo. Kolejnym zabytkiem borzechowskim jest neobarokowy kościół p.w. św. Anny z 1833 roku.

Wieś ma atrakcyjną ofertę dla turystów, którzy znajdą tu nie tylko placówki handlowe, ale także lokalną restaurację, serwującą pyszną kuchnię.

W sezonie warto wziąć udział w jednej z licznych imprez lokalnych, organizowanych przez miejscowe KGW Modraki i Radę Sołecką. Wizytówką wsi jest nowoczesna świetlica wiejska oraz boisko sportowe. Borzechowo jest dumne ze swojego klubu sportowego SŁAWEK Borzechowo – miłośnicy piłki nożnej mogą kibicować sportowcom podczas częstych tu rozgrywek sportowych. Z Borzechowa wygodną ścieżką rowerową można dojechać m.in. do pobliskich Wirt.

JEZIORO BORZECHOWSKIE WIELKIE

Jest jednym z największych i najgłębszych jezior w okolicy. Znajduje się na nim kilka wysp, a na największej z nich, Wyspie Starościńskiej, pozostały resztki ruin zamku, który od XVI do XVIII wieku był siedzibą starostów grudziądzkich. Nad jeziorem działają dwa duże ośrodki wypoczynkowe. To prawdziwy raj dla turystów! Nad jeziorem w sezonie letnim 2020 działa kąpielisko w OW Jeziornik.Nad zachodnim brzegiem jeziora mieści się Arboretum Wirty. To największa atrakcja turystyczna Gminy Zblewo.

POLECAMY!

 

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne