Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ!

W sieci pojawiają się coraz liczniejsze informacje o próbach oszustwa, które polega na podszywaniu się pod służby sanitarne. Internauci piszą, iż przestępcy pukają do naszych drzwi w kombinezonach oraz maskach przekonując domowników, że powodem ich wizyty jest konieczność przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń. Mieszkańcom nakazuje się opuszczenie mieszkania, a w czasie rzekomej „dezynfekcji”  dom zostaje okradziony.

Sanepid już wczoraj wydał w tej kwestii stosowne oświadczenie.  Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny – w specjalnym komunikacie z dnia 18 marca - pracownicy państwowej inspekcji sanitarnej nie odwiedzają prywatnych mieszkań w celu ich dezynfekcji. Oto pełna treść komunikatu, dostępnego w serwisie internetowym Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku:

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie odwiedzają prywatnych mieszkań w celu ich dezynfekcji.

Ci pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, którzy mogą mieć z państwem kontakt osobisty powinni wylegitymować się legitymacją służbową. nie są oni ubrani w uniformy ani inny strój roboczy.

Warto także wiedzieć, iż osoby pozostające w kwarantannie są kontrolowane tylko przez umundurowanych funkcjonariuszy, którzy nigdy nie wchodzą do mieszkań.

Zachowajmy ostrożność i zawsze bądźmy rozważni otwierając drzwi do domu obcym osobom!

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne