Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

#NieKłamRatownikom - POMÓŻ NAM POMAGAĆ INNYM

opublikowano: 20 marca 2020

  • opis: apel

Wzywasz nas na interwencję...powiedz nam prawdę. Pamiętaj, że ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz nam niesienie pomocy innym. Dlatego przypominamy - #NieKłamRatownikom.

KIEROWNIK POSTERUNKU POLICJI W ZBLEWIE APELUJE DO WSZYSTKICH RODZICÓW I DZIECI!

opublikowano: 20 marca 2020

  • opis: apel

Kierownik Posterunku Policji w Zblewie Sylwester Cieszyński apeluje za naszym pośrednictwem do wszystkich rodziców, aby zwrócili szczególną uwagę na swoje dzieci. Czas zawieszenia nauki w szkołach to nie jest czas ferii! Dzieci powinny powstrzymać się od pojawiania się w przestrzeni publicznej bez ważnego powodu.

OSTRZEŻENIE PRZED OSZUSTAMI PODSZYWAJĄCYMI SIĘ POD SŁUŻBY SANITARNE!

opublikowano: 19 marca 2020

  • opis: oszust

W sieci pojawiają się coraz liczniejsze informacje o próbach oszustwa, które polega na podszywaniu się pod służby sanitarne. Internauci piszą, iż przestępcy pukają do naszych drzwi w kombinezonach oraz maskach przekonując domowników, że powodem ich wizyty jest konieczność przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń. Mieszkańcom nakazuje się opuszczenie mieszkania, a w czasie rzekomej „dezynfekcji”  dom zostaje okradziony.

POLICJA OSTRZEGA: UWAGA NA OSZUKAŃCZE OGŁOSZENIA ZWIĄZANE Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA!

opublikowano: 19 marca 2020

  • opis: policja

Komenda Główna Policji oraz FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed oszukańczymi ogłoszeniami związanymi z np. potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19, czy przejęciem przez NBP środków klientów zdeponowanych w bankach jako tzw. rezerw krajowych NBP.

WAŻNY APEL STRAŻAKÓW

opublikowano: 18 marca 2020

  • opis: straż

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą, aby podczas zgłaszania interwencji, informować operatora numeru 112 lub dyżurnego straży pożarnej o przebywaniu na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Sytuacja epidemiologiczna na terenie naszego kraju nie zwalnia naszych jednostek ratowniczo-gaśniczych od wykonywania swoich ustawowych obowiązków. Aby ustrzec się niepotrzebnych błędów związanych z brakiem odpowiedniej informacji podczas zgłaszania interwencji, których brak może w konsekwencji wykluczyć ze służby potrzebnych strażaków  apelujemy do Państwa o rozsądek.

APEL W SPRAWIE POMOCY OSOBOM STARSZYM I SAMOTNYM

opublikowano: 13 marca 2020

  • opis: pomoc

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie apeluje, aby najbliższe otoczenie seniorów podjęło się pomocy w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych itp.  Natomiast osoby samotne, które są bez możliwości uzyskania pomocy od rodziny lub sąsiadów prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zblewie, który w miarę możliwości pomoże w załatwieniu zakupów lub innych spraw (tel. 58 562-37-35; 58 531-63-91).

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne