Szybki dostęp

Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA BĘDĄ ZAMKNIĘTE. ODWOŁANE ROZGRYWKI SPORTOWE I ZAJĘCIA W OŚRODKU KULTURY

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, uprzejmie informujemy, iż w trybie natychmiastowym wszystkie wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe i inne na terenie gminy zostają odwołane. Zawieszone do odwołania zostają także wszystkie zajęcia w naszym Gminnym Ośrodku Kultury. Odwołana zostaje także zbiórka krwi w Mobilnym Punkcie Krwiodawstwa, który miał być zorganizowany w Zblewie w marcu. Zalecamy unikanie dużych skupisk ludzkich.

Od najbliższego poniedziałku tj. 16.03.2020 zamknięte zostają też przedszkola i szkoły. Podczas tzw. dni przejściowych czyli 12 i 13.03.2020 (czwartek i piątek) w placówkach nie będą się już odbywać lekcje, a jedynie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Zachęcamy jednak, aby dla bezpieczeństwa dzieci, pozostawały one w miarę możliwości w domach, a w zajęciach szkolnych opiekuńczych uczestniczyły tylko te dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domach.

O szczególną ostrożność prosimy naszych Seniorów, którzy są najbardziej zagrożeni zakażeniem koronawirusem, jak i komplikacjami wywołanej przez niego choroby. Apelujemy do Mieszkańców, aby otoczyć osoby starsze i osoby o obniżonej odporności opieką i pomóc im w codziennych czynnościach, takich jak m.in. zakupy czy zaopatrzenie w leki.

Apelujemy do wszystkich, którzy zaobserwują jakiekolwiek objawy chorobowe u siebie lub swoich bliskich o odpowiedzialne, zgodne z procedurami zachowanie.

Prosimy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.

Wójt Gminy Zblewo wydał w dniu dzisiejszym zarządzenie w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Zarządzenie dostępne jest w BIP Gminy Zblewo.

  • Odwołane

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne