Menu witryny

Grafika strony

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

KOLEJNE POŁĄCZENIA PKP I PKS - ZAWIESZONE!

opublikowano: 21 marca 2020

 • opis: zmiany

W związku z sytuacją kolejne połączenia kolejowe i autobusowe są zawieszane lub skrócona zostaje ich trasa. Jeśli ktoś z nas nie ma wyjścia i musi skorzystać z publicznego transportu zbiorowego, powinien upewnić się, czy pociąg/autobus nie został odwołany.  PKS  Starogard Gdański S.A. ogranicza komunikację i odwołuje kolejne połączenia autobusowe. Na stronie internetowej przewoźnika opublikowano listę utrzymanych połączeń. Zmiany obowiązują od dzisiaj tj. 21 marca (połączenia weekendowe) oraz od 23 marca (połączenia w dni robocze). Ponadto w dniach 25 - 27.03.2020 r. kasy biletowe na dworcu PKS Starogard Gdański będą nieczynne.

I EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA ZBLEWO-WIELE ODWOŁANA!

opublikowano: 21 marca 2020

 • opis: EDK

Dzisiaj (tj. 21 marca) Sztab I EDK Zblewo-Wiele poinformował w mediach społecznościowych o odwołaniu I Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Zblewo-Wiele w związku z sytuacją w kraju. Oto pełna treść komunikatu: "Z bólem serca, ale idąc za głosem rozsądku,  w związku z panującą pandemią koronawirusa, tegoroczna I edycja EDK Zblewo w dniu 27 marca stanie się dla nas drogą w wymiarze duchowym.

SKRÓCONE GODZINY PRACY BS SKÓRCZ - ODDZIAŁ W ZBLEWIE

opublikowano: 19 marca 2020

 • opis: bs

Jak informuje swoich Klientów Bank Spółdzielczy w Skórczu, od dzisiaj tj. 19 marca zostają skrócone godziny pracy wszystkich placówek tego banku, również naszego oddziału w Zblewie. Będzie on teraz czynny w godz.9:00-14:30. Bank przeprasza za utrudnienia i zapewnia, iż wszelkie działania podejmuje w oparciu o nasze wspólne bezpieczeństwo, a o ewentualnych zmianach będzie Państwa informować na bieżąco.

PKS STAROGARD GDAŃSKI INFORMUJE O ZMIANACH

opublikowano: 18 marca 2020

 • opis: pks

PKS Starogard Gdański S.A. w związku z decyzją Ministerstwa Zdrowia w sprawie zapobiegania i ochrony przed koronawirusem COVID-19 informuje, że od 16 marca do 25 marca 2020r. komunikacja w dni robocze będzie obsługiwana jak w dni wolne od nauki szkolnej.

ZAKŁAD KOMUNALNY GMINY ZBLEWO FUNKCJONUJE W OGRANICZONYM ZAKRESIE

opublikowano: 17 marca 2020

 • opis: komunikat

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 od dnia 16 marca 2020r. do odwołania Zakład Komunalny Gminy Zblewo pracuje od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach, ale obsługa klientów odbywa się WYŁĄCZNIE telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem e-PUAP.  Klienci umówieni telefonicznie będą obsługiwani przez wyznaczonego pracownika, tylko po potwierdzeniu wcześniej umówionej wizyty w Zakładzie na wskazaną godzinę. Kasa Zakładu jest nieczynna.

KOMUNIKAT GOPS W ZBLEWIE Z DNIA 17 MARCA 2020

opublikowano: 17 marca 2020

 • opis: gops

W związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej   w  Zblewie zawiesza przyjmowanie klientów przez psychologa w GOPS.  Jednak w szczególnych przypadkach związanych z koniecznością wsparcia psychologicznego prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym pod nr tel. 58 562 37 35 lub 58 531-63-91. Po rozpoznaniu sytuacji przewidujemy możliwość kontaktu telefonicznego z psychologami współpracującymi z tut. Ośrodkiem.

KOMUNIKAT STAROSTY STAROGARDZKIEGO - OD 18 MARCA WYDZIAŁ KOMUNIKACJI NIECZYNNY

opublikowano: 17 marca 2020

 • opis: komunikat

Na podstawie Zarządzenia nr 32/2020 Starosty Starogardzkiego z dnia 17.03.2020 r. w sprawie ograniczenia pracy Starostwa Powiatowego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wirusa COVID-19 informuję, że od 18 marca 2020 r.  Wydział Komunikacji będzie nieczynny. Przypominamy, że anulowane zostały wizyty do rejestracji pojazdu umówione w terminach od dnia 16 marca do 31 marca 2020 r. 

FUNDACJA "DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ" INFORMUJE O ZMIANACH W DZIAŁALNOŚCI

opublikowano: 17 marca 2020

 • opis: pik

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Punkt Interwencji Kryzysowej oraz Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Starogardzie Gdańskim wstrzymuje wszystkie konsultacje indywidualne. W sytuacjach pilnych, kryzysowych jesteśmy do Państwa dyspozycji w formie konsultacji telefonicznych i mailowych.

WAŻNE INFORMACJE DLA PACJENTÓW NZOZ MEDYK

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: komunikat

W związku z zaistniałą sytuacją, NZOZ Medyk Starogard Gdański wprowadza istotne zmiany w przyjmowaniu Pacjentów. Od dzisiaj tj. 16 marca 2020 do odwołania porady lekarskie oraz wszelkie informacje będą udzielane wyłącznie przez telefon! Numery telefonów: (58) 560 90 60, 509 622 067, 661 616 557 oraz 500 265 771. Ponadto NZOZ MEDYK udostępnia w najbliższym czasie dla Pacjentów dodatkowe numery kontaktowe (zobacz wykaz). Ważne: zawieszone zostaje także pobieranie krwi!

 

KOMUNIKAT URZĘDU GMINY W ZBLEWIE - KOLEJNE ZMIANY W OBSŁUDZE

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: komunikat

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż Urząd Gminy w Zblewie pracuje bez zmian tj. od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach (poniedziałek i środa 7.30-16.00, wtorek – 7.30-15.30, czwartek i piątek 7.30-15.00). Jednakże od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania obsługa Klientów w Urzędzie Gminy w Zblewie odbywa się WYŁĄCZNIE telefonicznie, drogą pocztową, e-mailową lub przez e-PUAP. Wyjątek stanowi rejestracja zgonów/urodzeń, udzielanie ślubów oraz sytuacje kryzysowe.

KOMUNIKAT STAROSTY STAROGARDZKIEGO

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: wirus

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Starogardzkiego, na posiedzeniu szefów wszystkich służb, inspekcji powiatowych z udziałem prezydenta, burmistrzów i wójtów, które zostało przeze mnie zwołane na poniedziałek, 16 marca ustalono, że gminy zadeklarowały konkretne wsparcie finansowe na zakup dodatkowego sprzętu na potrzeby Kociewskiego Centrum Zdrowia (m.in. respiratory, defibrylatory, odzież ochronna) z uwagi na konieczność hospitalizacji ewentualnych osób zarażonych koronawirusem. Tym samym gminy przyłączyły się do ubiegłotygodniowych działań Samorządu Powiatowego oraz Gminy Miejskiej Starogard Gd. i Gminy Wiejskiej Starogard Gd., dzięki czemu możliwy jest zakup większej ilości sprzętu...

KOMUNIKAT - WYDZIAŁ KOMUNIKACJI STAROSTWA POWIATOWEGO

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: komunikat

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa informujemy, że od 16 marca 2020r. Wydział Komunikacji będzie obsługiwał mniejszą ilość interesantów. Z uwagi na powyższe ANULUJE SIĘ WIZYTY do rejestracji pojazdu umówione w terminach od dnia 16 marca do 31 marca 2020 r. Osoby, które nabyły lub sprzedały pojazd zarejestrowany na terenie Rzeczypospolitej Polskiej proszone są o dokonywanie zgłoszenia nabycia bądź zbycia pojazdu drogą elektroniczną przez platformę ePUAP lub za pośrednictwem operatora pocztowego...

KOMUNIKAT STAROSTY STAROGARDZKIEGO WS. ZAŁATWIANIA SPRAW W URZĘDZIE

opublikowano: 16 marca 2020

 • opis: komunikat

Na podstawie Zarządzenia nr 31/2020 Starosty Starogardzkiego z dnia 13.03.2020 r. w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wirusa COVID-19 informuję:  1. W budynku Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim od dnia 16.03.2020 r. sprawy załatwiane będą telefonicznie lub drogą pocztową/emailową oraz przez ePUAP. W szczególnych przypadkach osobiście za uprzednim zgłoszeniem telefonicznym.// 2. Wydział Komunikacji od dnia 16 marca pracuje w ograniczonym zakresie stosownie do możliwości kadrowych. Z uwagi na powyższe ANULUJE się wizyty do rejestracji pojazdu umówione w terminach od dnia 16 marca do 31 marca 2020 ( szczegóły w odrębnym komunikacie)...

DZIAŁALNOŚĆ URZĘDU GMINY W ZBLEWIE

aktualizacja: 14 marca 2020

 • opis: UG

Od dnia 13.03.2020 r. do odwołania Urząd Gminy w Zblewie będzie funkcjonował w ograniczonym zakresie. Realizowane będą niezbędne usługi na rzecz mieszkańców wyłącznie w BIURZE PODAWCZYM (pok. 1 - parter) tj. przyjmowanie wniosków i wydawanie dowodów osobistych, zgłaszanie zgonów. Inne świadczenia tylko w szczególnie uzasadnionych wypadkach. W związku z tym apelujemy do mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie i prosimy o kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia sprawy lub innego terminu spotkania.

GOK ORAZ BIBLIOTEKA – ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA!

opublikowano: 14 marca 2020

 • opis: wirus

Uprzejmie informujemy, iż kolejne instytucje na terenie Gminy Zblewo zawieszają swoją działalność. Do odwołania nieczynne będą nasze biblioteki: w Zblewie, Borzechowie oraz w Pinczynie. Nieczynny będzie również Gminny Ośrodek Kultury w Zblewie.

KOMUNIKAT GOPS W ZBLEWIE - ZMIANA ZASAD PRZYJMOWANIA, ŚDS ZAMKNIĘTY

opublikowano: 13 marca 2020

 • opis: gops

Z uwagi na wprowadzone działania zapobiegawcze przeciw wirusowi SARS-CoV-2 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zblewie ogranicza przyjmowanie klientów. Wnioski w sprawie świadczeń rodzinnych, świadczeń wychowawczych, świadczenia z funduszu alimentacyjnego przyjmowane będą wyłącznie drogą elektroniczną lub w formie papierowej drogą pocztową. Jednocześnie informujemy w dniach od 13 do 25 marca 2020r. zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy będą zawieszone.

UWAGA - ZAKŁAD KOMUNALNY GMINY ZBLEWO FUNKCJONUJE W OGRANICZONYM ZAKRESIE!

opublikowano: 13 marca 2020

 • opis: zk

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników Zakładu od dnia 13.03.2020 r. do odwołania Zakład Komunalny Gminy Zblewo będzie funkcjonował w ograniczonym zakresie. Bardzo prosimy o ograniczenie kontaktów bezpośrednich i załatwianie spraw telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Realizowane będą niezbędne usługi na rzecz mieszkańców wyłącznie w BIURZE PODAWCZYM tj. przyjmowanie wniosków i wystawianie faktur.

UWAGA! HALA, ORLIKI I ŚWIETLICE WIEJSKIE - ZAMKNIĘTE!

opublikowano: 12 marca 2020

 • opis: hala

W związku z rozprzestrzenianiem się w naszym kraju koronawirusa, w trosce o Państwa bezpieczeństwo uprzejmie informujemy, iż wszystkie zajęcia i treningi na hali  w Zblewie zostają zawieszone.

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA BĘDĄ ZAMKNIĘTE. ODWOŁANA ZBIÓRKA KRWI, ROZGRYWKI SPORTOWE I ZAJĘCIA W OŚRODKU KULTURY

opublikowano: 11 marca 2020

 • opis: wirus

Szanowni Państwo, w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, uprzejmie informujemy, iż w trybie natychmiastowym wszystkie wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe i inne na terenie gminy zostają odwołane. Zawieszone do odwołania zostają także wszystkie cykliczne zajęcia w naszym Gminnym Ośrodku Kultury. Zalecamy unikanie dużych skupisk ludzkich. Od najbliższego poniedziałku tj. 16.03.2020 zamknięte zostają też przedszkola i szkoły.

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne