Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

SUPER KODERZY Z BORZECHOWA!

Z dumą ogłaszamy, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. O. Flawiana Słomińskiego w Borzechowie dostała się do programu #SuperKoderzy!!!

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.

Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z trzynastu ścieżek tematycznych, z których każda zawiera materiały dydaktyczne co najmniej na dwanaście lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!

W ramach programu nasza szkoła otrzyma grant na zakup sprzętu komputerowego i pomocy dydaktycznych niezbędnych do prowadzenia zajęć w ramach wybranej ścieżki. Dodatkowo Fundacja Orange zapewnia dwóm nauczycielom z każdej szkoły profesjonalne szkolenie, które przygotuje ich do przeprowadzenia zajęć oraz wsparcie doświadczonych edukatorów przez cały czas trwania projektu.

#SuperKoderzy działają nie tylko w Polsce. Każdego roku Orange organizuje serie warsztatów dla dzieci, na których poznają one podstawy Scratcha. Dowiedz się więcej o #SuperKoderach na świecie: https://supercoders.orange.com

Poniżej znajduje się prezentacja, którą stworzyliśmy wspólnie z uczniami. To ta praca zadecydowała o naszym zwycięstwie.

Nie możemy się już doczekać nowego roku szkolnego z #SuperKoderami. Jesteśmy świadomi, iż języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać kreatywne myślenie, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się, obok języka ojczystego i jednego języka obcego, trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.

Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne. Sprawia przez to, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb. W nowoczesnym społeczeństwie brak podstawowego zrozumienia zasad działania komputerów jest odpowiednikiem analfabetyzmu i utrudnia odnalezienie się w dzisiejszych realiach. 

Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach.

Uczniowie naszej szkoły od najmłodszych lat uczą się programowania. Nauczanie zdalne stało się okazją do tego, by w ramach zajęć informatyki wprowadzić dodatkowe zajęcia z programowania. Uczniowie klas I- III grali w gry, które wprowadzają w świat programowania. Uczniowie klas IV- VI programowali w środowisku SCRATCH, Baltie, a najstarsi w Phyton.

Znakomitą okazją do rozwijania zainteresowania programowaniem był udział naszych uczniów w gratisowych webinariach z Gigantami Programowania oraz dołączenie do Klubu Młodego Programisty.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w darmowych warsztatach programowania, które będą odbywać się pod hasłem “Wakacje z Gigantami”.

Wakacje z Gigantami” to cykl 5-ciu darmowych warsztatów, podczas których dzieci i młodzież w wieku szkolnym zostaną wprowadzone w podstawowe tajniki programowania w językach Scratch oraz Python. 

Program startuje już 7 lipca. Aby wziąć udział w zajęciach, uczniowie mogą już teraz zarejestrować się na wydarzenie poprzez poniższy link:

>>WAKACJE Z GIGANTAMI<<

(Monika Tomana, PSP w Borzechowie)

  • koderzy
  • koderzy
  • koderzy
  • koderzy
  • koderzy
  • koderzy
  • koderzy

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne