Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W Borzechowie 100. urodziny Jana Pawła II świętowano nie tylko w kościele, ale także na łonie przyrody – na polanie nad rzeką Wdą.

PAPIESKIE URODZINY NAD WDĄ

To szczególne miejsce, bowiem właśnie tu przed laty (a dokładnie 20 lipca 1956 roku)  odpoczywał podczas wyprawy kajakowej Karol Wojtyła. Dziś stoi w tym miejscu pamiątkowy kamień, posadowiony z okazji kanonizacji Jana Pawła II w 2014 roku. Chętnie zatrzymają się tu kajakarze. O to wyjątkowe miejsce nad rzeką dbają mieszkańcy Borzechowa i właśnie z inicjatywy sołtys Renaty Klimowicz oraz Jej małżonka, w poniedziałkowy wieczór (18 maja) zorganizowano tu kameralną uroczystość dla uczczenia urodzin Ojca Świętego.

Mimo chłodu i deszczu, który padał przez cały dzień, nad Wdę przyszło wielu Mieszkańców. „Bardzo się cieszyliśmy, że byliśmy w tym dniu razem i że był z nami sam Jan Paweł II, który rozpoczął nasze spotkanie modlitwą, a zakończył błogosławieństwem. Usłyszeć Jego głos nad rzeką, pośród lasów, w szumie padającego deszczu – to było niezwykłe przeżycie…” – mówi Renata Klimowicz. Skąd Jan Paweł II na borzechowskiej uroczystości? Wszystko to za sprawą archiwalnych nagrań, które zostały odtworzone podczas spotkania. Mieszkańcy byli wzruszeni, zaśpiewali Papieżowi Jego ulubioną „Barkę”, a na koniec spotkania ksiądz proboszcz Adam Kapelusz udzielił wszystkim błogosławieństwa.

  • jp2
  • jp2
  • jp2

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne