Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

JAN PAWEŁ II WE WSPOMNIENIACH CZŁONKÓW CHÓRU PARAFIALNEGO PW. ŚW. CECYLII ZE ZBLEWA

Bardzo istotnym wydarzeniem związanym z Ojcem Świętym Janem Pawłem II był fakt uczestniczenia zblewskich chórzystów w dwóch parafialnych pielgrzymkach do Włoch/Watykanu. Pierwsza z nich odbyła się w 2009, a druga w 2017 roku. Obie pielgrzymki obejmowały wizyty w Watykanie i nie tylko.  Podczas pierwszej wizyty w Wiecznym Mieście, 30 czerwca 2009 roku, braliśmy czynny udział we mszy świętej w kryptach watykańskich naprzeciwko grobu św. Piotra, a obok konfesji Jana Pawła II. Po jej zakończeniu pątnicy ze Zblewa udali się do grobu Ojca Świętego, by tam w ciszy i skupieniu pomodlić się oraz złożyć swoje podziękowania i prośby.

W roku 2017, podczas kolejnego wyjazdu do Włoch, ponownie udaliśmy się do Bazyliki św. Piotra, aby tam znowu „spotkać się” ze Świętym (już) Janem Pawłem II, który spoczywał nie w kryptach, a w sarkofagu, który został umieszczony w bocznym ołtarzu św. Sebastiana. Tam również została odprawiona wzruszająca msza święta z czynnym udziałem śpiewaków ze Zblewa.

Zarówno 2009 i 2017 rok były niezwykłymi okresami, pełnymi wzruszeń i głębokich przeżyć każdego z nas. To chwile, które zostały nam, zapewne, na długo w pamięci. Takich wydarzeń nie zapomina się nigdy. Oczywiście, w obu przypadkach nie zabrakło ukochanej pieśni JP II, „Barki”, którą z wielkim zaangażowaniem wszystkich uczestników pielgrzymki wykonaliśmy w czasie „spotkania” z naszym Papieżem. Oba wyjazdy były pełne emocji, wspomnień i  nadziei.  Zapewne kiedyś tam jeszcze powrócimy, przynajmniej takie są plany.

Wojciech Birna

 • jp2
  Watykan, Plac św. Piotra - 28.06.2009r. - Modlitwa Anioł Pański podczas I parafialnej pielgrzymki do Włoch.
 • jp2
  Watykan, Bazylika św. Piotra, 30.06.2009r. - Msza św. w kryptach watykańskich na przeciw grobu św. Piotra i obok grobu Papieża Jana Pawła II na zakończenie I parafialnej pielgrzymki do Włoch.
 • jp2
  Watykan, Krypty w Bazylice św. Piotra, 30.06.2009r. - Modlitwa przy grobie Ojca św. Jana Pawła II na zakończenie I parafialnej pielgrzymki do Włoch
 • jp2
  Watykan, Bazylika św. Piotra, 9.07.2017r. - II parafialna pielgrzymka do Włoch; zblewscy pątnicy w oczekiwaniu na Mszę św. w Kaplicy św. Sebastiana przy sarkofagu św. Jana Pawła II.
 • jp2
  Watykan, Bazylika św. Piotra, 9.07.2017r. - II parafialna pielgrzymka do Włoch; Mszę św. w Kaplicy św. Sebastiana przy sarkofagu św. Jana Pawła II.
 • jp2
  Watykan, Bazylika św. Piotra, 9.07.2017r. - II parafialna pielgrzymka do Włoch; Mszę św. przy sarkofagu św. Jana Pawła II.
 • jp2
  Watykan, Plac św. Piotra - 9.07.2017r. - Modlitwa Anioł Pański podczas II parafialnej pielgrzymki do Włoch.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne