Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

TRANSMISJA NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. Z KOŚCIOŁA W ZBLEWIE

Już jutro tj. w niedzielę (22 marca) o godz.10:00 Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Zblewie przeprowadzi transmisję mszy św. Nabożeństwo „na żywo” można będzie obejrzeć w serwisie youtube  (link do transmisji – TUTAJ) lub poprzez stronę  internetową parafii - www.parafiazblewo.pl.

Specjalne słowa na ten szczególny czas przygotował dla Wiernych nasz ksiądz prałat Zenon Górecki:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

  Każda, nawet najtrudniejsza sytuacja, stwarza możliwość, abyśmy zaufali Bożej Opatrzności. To ona pozwala wierzyć, że nasze losy zawsze są w rękach Pana Boga. Znoszone cierpienia i wyrzeczenia nabierają wartości wtedy, gdy zyskujemy przekonanie, że to wszystko jest po coś, że do czegoś nas prowadzi. Bóg nie chce cierpienia i sam nigdy nie staje się jego przyczyną. Bóg pragnie dobra i szczęścia człowieka nie pozostawiając go nigdy samego. Dlatego dzisiaj, w tym szczególnie trudnym czasie, nieodzownym staje się konieczność szukania tej bliskości z Bogiem, która najpełniej realizuje się poprzez sakramenty, modlitwę i czytanie Pisma Świętego, ale także postępowanie z właściwie ukształtowanym sumieniem.
Warto wykorzystać szansę, którą stwarza nam obecna sytuacja. Święta Matka Teresa powiedziała kiedyś: „Lepiej zapalić świeczkę niż przeklinać ciemność”. Tym płomieniem ciepła i miłości niech stanie się odważna decyzja powrotu do Boga i szczera spowiedź. Światło nadziei może rozbłysnąć poprzez duchowe uczestnictwo we Mszy świętej za pośrednictwem telewizji czy Internetu, ale także poprzez codzienną modlitwę Różańcową odmawianą w rodzinie. Ciemność lęku można przezwyciężyć lekturą Pisma Świętego, zgłębiając religijne artykuły czy książki, ale nade wszystko osobistą modlitwą. Pamiętajmy przy tym, że nie może zabraknąć wzajemnej życzliwości do bliskich, troski o starszych i samotnych, którzy w tych dniach szczególnie mogą potrzebować naszej pomocy, wsparcia.
  Proszę usilnie o Waszą ufną codzienną modlitwę. Niech jednoczy nas wiara, a ten trudny, ale jednocześnie wyjątkowy Wielki Post stanie się dla każdego z nas okazją do jeszcze głębszej refleksji nad swoim życiem i nawrócenie.


 ks. Zenon Górecki
 Proboszcz parafii

(źródło: parafiazblewo.pl)

  • msza

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne