Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

W POLSCE WPROWADZONO STAN ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO.

W okresie od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Stan ten reguluje rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku (do pobrania poniżej), które wprowadza:

 1. Ograniczenia określonego sposobu przemieszczania się - w tym: zakaz wjazdu do kraju dla cudzoziemców, kwarantanna domowa dla wjeżdżających na terytorium RP, zawieszenie międzynarodowych połączeń osobowych lotniczych i kolejowych (granice pozostaną otwarte dla przepływu towarów).
 2. Ograniczenia lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów - w tym m.in. : maseczek, rękawiczek, płynów do dezynfekcji rąk;
 3. Ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy -  w tym m.in.: zamknięte baseny, siłownie, kluby, kina itp., ograniczona działalność restauracji i barów (możliwe zamawianie jedzenia wyłącznie na wynos) oraz ograniczona działalność galerii handlowych (tzn. pozostaną w nich otwarte wyłącznie sklepy spożywcze, apteki i drogerie, pralnie oraz banki, a pozostałe będą zamknięte. Które sklepy w galeriach będą nieczynne? Oto lista: sklepy z wyrobami tekstylnymi, wyrobami odzieżowymi, obuwiem i wyrobami skórzanymi, meblami i sprzętem oświetleniowym, sprzętem radiowo-telewizyjnym i ze sprzętem gospodarstwa domowego, artykułami piśmiennymi i księgarskimi oraz wszystkie punkty prowadzące działalność rozrywkową i gastronomiczną).
  WAŻNE: POZA OGRANICZONĄ DZIAŁALNOŚCIĄ GALERII HANDLOWYCH WSZYSTKIE SKLEPY POZOSTAJĄ OTWARTE!
 4. Zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności (powyżej 50 osób – dotyczy również zgromadzeń o charakterze religijnym i państwowym).

(foto i grafiki: KPRM)

Do pobrania – Rozporządzenie MINISTRA ZDROWIA z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego

 • rozporządzenie
 • rozporządzenie
 • rozporządzenie
 • rozporządzenie
 • rozporządzenie
 • rozporządzenie
 • rozporządzenie
 • rozporządzenie
 • rozporządzenie

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne