Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

SZKOŁA W PINCZYNIE CORAZ PIĘKNIEJSZA!

Już jakiś czas temu pojawił się pomysł, aby zmienić wygląd niektórych sal lekcyjnych i przygotować w nich wystawy oraz ekspozycje stałe związane z historią szkoły, regionu oraz osiągnięciami uczniów. Jako pierwsza – jeszcze w maju ubiegłego roku – powstała Izba Pamięci Patrona Publicznego Gimnazjum w Pinczynie ks. Stanisława Hoffmanna. Po wakacjach przyszedł czas na nową odsłonę sali muzycznej, która miała zostać poświęcona działalności artystycznej związanej ze szkołą. Na początku przygotowana została ogromna tablica o wymiarach 620 cm x 120 cm poświęcona chórowi szkolnemu, zespołowi regionalnemu „Brzady” oraz p. Annie Juraszewskiej. Kompozycja niezwykle barwnych fotografii wzbogacona została o informacje dotyczące historii powstania, działalności oraz największych osiągnięć chóru oraz zespołu regionalnego „Brzady”. Zainteresowani przeczytać mogą również o wystawionym w 2008 r.  „Weselu kociewskim” w oparciu o utwór księdza Bernarda Sychty pod tym samym tytułem oraz występie w Przeglądzie Zespołów Regionalnych „Spiska Watra” w Niedzicy na Spiszu.

Chcemy również kultywować pamięć o nauczycielce Annie Juraszewskiej ( 1932 – 2013) - animatorce życia kulturalnego Pinczyna, autorce licznych gadek i scenariuszy widowisk w gwarze kociewskiej zebranych w książce pt. „Między nami na Kociewiu” jej autorstwa, dlatego część tablicy poświęcona została właśnie jej.

Aby dopełnić dekoracji sali po feriach pojawiły się tam nowoczesne półeczki i ramki z dyplomami za największe osiągnięcia chóru oraz zespołu regionalnego. Całości dopełniają statuetki oraz nagrody zdobyte w konkursach muzycznych i regionalnych oraz kącik poświęcony strojom kociewskim.

Uwierzcie nam, jest naprawdę ślicznie!

Tekst: Joanna Marcinczyk
Foto: Anna Polc

 

  • szkoła w pinczynie
  • szkoła w pinczynie
  • szkoła w pinczynie
  • szkoła w pinczynie

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy] Lokalizacja Gminy Zblewo na mapie

Informacje techniczne