Menu witryny

Grafika strony

Odnośniki

Polecamy

Ścieżka powrotu

Treść strony

Nasi Mieszkańcy z pewnością to pamiętają: „Sierżant Emilia apeluje o pomoc…” – po takim niecodziennym wezwaniu w Zblewie ruszyła wielka akcja zbierania nutridrinków dla dzieci chorych na raka. Plan wykonano w 100%, a była to tylko część wielkiego projektu pomocy dzieciom, którą przygotowali nasi Policjanci!

POMOC DLA MAŁYCH BOHATERÓW

Zbiórką nutridrinków mieszkańcy Gminy Zblewo włączyli się w akcję pomocy małym pacjentom przebywających na Oddziale Onkologii i Hematologii Kliniki Pediatrii Akadami Medycznej w Gdańsku. To inicjatywa Wydziału Konwojowo Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a prawdziwym dobrym duchem tego projektu jest właśnie sierżant sztabowy Emilia Barca, na co dzień – mieszkanka Zblewa, wśród swoich znana jako nadzwyczaj uśmiechnięta, życzliwa osoba, zapalony Mors i sportowiec!

To właśnie ona zgromadziła wokół akcji liczne grono darczyńców i przyjaciół, którzy – wraz z całym Wydziałem Konwojowym – zaangażowali się w pomoc „małym bohaterom”. Policjanci zawieźli dzieciom wspaniałe prezenty i mnóstwo radości. W świątecznych odwiedzinach u naszych Małych Przyjaciół uczestniczyła nie tylko inicjatorka akcji, ale także Naczelnik WKO KWP w Gdańsku mł.insp. Robert Sarpalius, kom.Adam Kazimierowski, śnieżynka sierż.szt. Michalina Wasyliszyn, podinsp. Waldemar Bączek oraz jako maskotka pies jednego z naszych funkcjonariuszy Golden Retriever  o wdzięcznym imieniu „Nutka”.

„Trudno słowami opisać atmosferę panującą podczas spotkania. Tyle autentycznej miłości, radości, śmiechu i życzliwości w jednym miejscu nie ma chyba nigdzie. Pomimo przeciwności losu z jakimi borykają się mali podopieczni oddziału Onkologii i Hematologii, są pełni prawdziwej radości, spontaniczności i nadziei na przyszłość…” – mówi podinsp. Waldemar Bączek, nie kryjąc jak wiele wzruszenia dała policjantom ta wizyta. „Uczestnicząc w tym świątecznym spotkaniu z Dziećmi, w takim szczególnym miejscu, zrozumieliśmy, że tak naprawdę to nie my a one nas obdarowały. Pokazały nam jak są silne i mądre mądrością, której do tej pory nie mieliśmy. To nasze spotkanie można podsumować jednym zdaniem – dorośli silni, zostali obdarowani przez małych Silniejszych i Najdzielniejszych” – mówi podinspektor Bączek. Jak wspomina, dzieci aktywnie włączały się w gry oraz  quiz  o ruchu drogowym i wiedzy o bezpieczeństwie na drogach przygotowany przez sierżant Emilię. Zadawały mnóstwo pytań związanych z pracą w Policji oraz tych …  o Mikołaju, który przywiózł im prezenty. Wszystkie dzieci bawiły się z „Nutką” i nie chciały jej oddać na zakończenie spotkania. Radość z otrzymanych prezentów była autentyczna i przeogromna. Nasi policjanci z „łezką w oku” obdarowywali swoich Młodszych Kolegów podarunkami od św. Mikołaja, za co byli mocno wyściskani przez dzieci.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, którzy z głębi serca przekazali środki na paczki dla Dzieci - podopiecznych Oddziału Onkologii i Hematologii Kliniki Pediatrii Akadami Medycznej w Gdańsku.

A my w szczególności dziękujemy naszym wspaniałym Mieszkańcom, którzy mimo przedświątecznego zabiegania znaleźli czas i chęci, by pomóc Małym Wojownikom!

* Na prośbę Rodziców małych Pacjentów, ten artykuł w wersji internetowej nie zawiera zdjęć. Prosimy o zrozumienie.

wstecz

Jednostki

Mapa

[obiekt mapy]

Informacje techniczne